W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty filmu animowanego
26.05.200922:21

Zwierzyniec, 3-16 sierpnia 2009 Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa zaprasza do wzięcia udziału w Warsztatach filmu animowanego. Wszystkich uczniów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, którzy niekoniecznie posiadają doświadczenie w zakresie animacji filmowej, ale pragną poznać tajniki jej tworzenia, oraganizatorzy zachęcają do nadsyłania swoich zgłoszeń.
Projekt zakłada pracę nad koncepcjami filmów animowanych oraz zdobywanie praktycznych umiejętności realizacyjnych, dotyczących wszystkich etapów powstania filmu: od scenariusza do montażu obrazu z dźwiękiem. Koordynatorem merytorycznym projektu jest Jerzy Kucia - profesor krakowskiej ASP, wybitny reżyser filmów animowanych oraz jego asystenci: Wojciech Sobczyk, Edyta Turczanik, Katarzyna Agopsowicz, Przemysław Świda. Osoby zgłaszające się do udziału w Warsztatach Filmu Animowanego zobowiązane są do zadeklarowania obecności w całym okresie ich trwania, od 3 do 16 sierpnia. Program szkolenia zakłada codzienną, intensywną pracę w godzinach od 9:00 do 17:00. Organizatorem Warsztatów Filmu Animowanego jest Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa w Lublinie we współpracy z pedagogami Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zgłoszenie do warsztatów powinno zawierać: - wypełniony formularz zgłoszeniowy - wybrane prace plastyczne kandydata - informacje o umiejętnościach w dziedzinie filmu animowanego - doświadczenia takie i umiejętności nie są wymagane - sprecyzowania zamierzeń na okres pracy w ramach Warsztatów (np. zarys pomysłu, scenariusz, opis) - zapis DVD stworzonych przez siebie do tej pory filmów animowanych (jeśli takie istnieją) Zgłoszenia prosimy przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oraz - przesłanie formularza na oba adresy jest obowiązkowe oraz o przesyłanie materiałów na adres: prof. Jerzy Kucia ul. Karmelicka 16 31-133 Kraków Warunki uczestnictwa: - przesłanie zgłoszenia oraz prac do 20 czerwca 2009 - ukończenie 18 lat - zakwalifikowanie się do warsztatów na podstawie przesłanych informacji i prac Dodatkowe informacje: Warsztaty Filmu Animowanego odbędą się między 3 a 16 sierpnia 2009 w Zwierzyńcu na Roztoczu. Udział w Warsztatach jest bezpłatny. W związku z limitowaną ilością miejsc, informacje o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w Warsztatach zostaną przesłane do dnia 1 lipca 2009. Uczestnik/uczestniczka Warsztatów otrzyma od organizatorów bezpłatny karnet do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach Letniej Akademii Filmowej. Koszty noclegów, podróży oraz wyżywienia uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają rezerwację noclegów. Koordynatorka Warsztatów: Małgorzata Pietrzak Tel. 081 533 32 01 wew. 149 Kom. 510 414 907

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej