W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wybieramy znak graficzny Nieprzetartego Szlaku

Wybieramy znak graficzny Nieprzetartego Szlaku
07.03.202107:53

Międzynarodowe Jury wybrało już najlepszą pracę, która będzie przyjęta jako oficjalny znak Cyklu Nieprzetartego Szlaku w edycji 2020/2021. Teraz czas na plebiscyt publiczności – organizatorzy dają nam wszystkim możliwość wzięcia udziału w głosowaniu.

Twórcy Nieprzetartego Szlaku zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy. Na fanpage'u “Nieprzetarty Szlak” na Facebooku zaprezentowane są finałowe grafiki wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami. Prace nawiązują do tematu Cyklu - w tegorocznej edycji są to MARZENIA. Osiemnaście czarno-białych grafik można obejrzeć na Facebooku Fundacji Nieprzetartego Szlaku i zagłosować pod wybranym znakiem za pomocą polubień. Plebiscyt trwa do 8 marca.

Po zakończeniu głosowania publiczności zostanie ogłoszony wybrany znak, który najbardziej oddaje to, czym są Marzenia w wyobrażeniu artystów z niepełnosprawnościami. Autor zwycięskiej pracy zostanie nagrodzony przez organizatorów podczas Wielkiego Finału Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku, które od 30 lat odbywają się w Lublinie.

Wybrany znak figuruje na wszystkich plakatach, folderach, śpiewnikach, dyplomach..., a przede wszystkim na plakietkach Spotkań, które z dumą rokrocznie noszą wszyscy uczestniczący w SANS. – mówi Michał Stanowski, główny inicjator ruchu Nieprzetartego Szlaku. 

Konkurs na Znak Graficzny rozpoczyna całoroczny Cykl Imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Cykl obejmuje również Spotkania z Piosenką, Konkursy Plastyczne i Fotograficzne oraz Przeglądy Teatralne, które odbywają się w Polsce, a od 20 lat również w Ukrainie i Białorusi. W tegorocznym Konkursie mimo utrudnień wynikających z pandemii Covid-19 zgłoszone zostały prace z Polski i z Białorusi. Autorami znaków są zarówno przedszkolaki, dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe oraz seniorzy.

Konkursowe grafiki trafiły do Fundacji między innymi z Wrocławia, Gliwic, Dęblina, Łodzi, Sanoka i oczywiście z Lublina. Wszystkie zgłoszone prace graficzne zostaną zaprezentowane na wystawie. Będzie ona udostępniona szerokiej publiczności podczas kolejnych „marzycielskich” wydarzeń realizowanych przez Fundację Nieprzetartego Szlaku. Marzeniem organizatorów jest, aby spotkać się ponownie bezpośrednio, a nie tylko w rzeczywistości wirtualnej, jak to miało miejsce z minionym roku.

Historycznie temat pojawił się w 1993 roku i od tamtej pory bawimy się co roku w innej konwencji: Miłość, Dziki Zachód, Góry, Kosmos, Podróże w czasie, Świat mitów, Teatr, Afryka, Spotkania Rycerskie, Przemiany... i wiele innych pomysłów towarzyszyło nam w kolejnych latach. – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Po Przemianach został wybrany temat Marzenia. I ta perspektywa towarzyszy uczestnikom Nieprzetartego Szlaku w tym roku. Specyfiką podejmowanych przez Fundację przedsięwzięć jest włączanie osób z niepełnosprawnościami do współorganizacji działań na każdym etapie ich realizacji i to przez cały rok – robią to razem z Nimi, a nie tylko dla Nich. Każda edycja Spotkań przynosi też coś nowego – tym razem nowością jest plebiscyt na Znak Publiczności, w którym może głosować każdy. Można to zrobić online do 8 marca.

Fundacja Nieprzetartego Szlaku jest organizacją pożytku publicznego. Systematycznie wspiera rozwój artystyczny osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów oraz zaangażowanych wolontariuszy. Można wzmocnić ich działania przekazując im 1% podatku wpisując w rozliczeniu rocznym: Fundacja Nieprzetartego Szlaku, KRS 0000277202.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane