W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Rozstaje Europy"

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Rozstaje Europy"
07.04.200909:46

W dniach 22 - 26 kwietnia odbywa się 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Rozstaje Europy". Spośród blisko 250 zgłoszeń na konkurs organizatorzy wybrali łącznie 34 filmy - 24 krótkometrażowe i 10 pełnometrażowych. Wśród nich zobaczymy propozycje m.in. z Polski, Węgier, Litwy, Rumunii, Niemiec, Austrii, Francji i Serbii. Większość z nich pojawi się w Polsce po raz pierwszy.
Na otwarcie - premiera najnowszego filmu Marcela Łozińskiego "Poste restante" oraz "A gdyby tak się stało". Ponadto na festiwalu: premiera najnowszego filmu Grzegorza Linkowskiego "Niewygodny", pokaz dokumentów poświęconych wydarzeniom 1989 roku autorstwa trzech dokumentalistów: Marcela Łozińskiego, Pawła Kędzierskiego i Piotra Bikonta. Uzupełnieniem projekcji filmowych będzie debata poświęcona wydarzeniom 89'. Na festiwalu także po raz I pojawi się Scena Muzyczna Rozstajów, czyli koncerty zespołów, których muzyka i teksty nawiązują do idei festiwalu oraz twórczo komentują współczesne wydarzenia społeczne: Radio Bagdad, Masala Soundsystem oraz All Sounds Allowed. Po koncertach organizatorzy zapraszają na after party - grać będą lubelscy DJ-e Jak co roku uzupełnieniem projekcji filmowych będą wystawy, wśród nich: "Jesień ludów", "Tęczą malowane - drewniane cerkwie Podlasia", "Gruzja w fotografii" oraz wystawa eksponatów z Galerii Sztuki Socrealizmu w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Program festiwalu Strona festiwalu

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane