W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

17. Lubelski Festiwal Filmowy

17. Lubelski Festiwal Filmowy
16.11.202319:20

W dniach 17-25 listopada Lubelski Festiwal Filmowy zgromadzi publiczność już po raz siedemnasty. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest: wspólnota. 

Podczas tej edycji zobaczymy rekordową liczbę filmów: 160 produkcji z 40 krajów. Filmy zostaną zaprezentowane w 9 sekcjach konkursowych i 17 blokach tematycznych. Nie zabraknie również pokazów specjalnych. Formuła konkursu pełnometrażowego została rozszerzona i od tego roku nosi nazwę Fokus: Storytelling. Specjalnie wyselekcjonowane tytuły mają za zadanie pokazać różne wymiary snucia filmowej opowieści. Zobaczymy tutaj m.in. nagrodzony w Wenecji „Chleb i sól” Damiana Kocura, rewelację festiwalu w Sundance ukraiński „Klondike” Maryny Er Gorbach czy docenioną przez dziennikarzy na festiwalu w Koszalinie „Roving Woman” Michała Chmielewskiego. 

Nieodłącznym elementem programu LFF są także warsztaty i wydarzenia towarzyszące. W tym roku organizatorzy przygotowali m.in. warsztaty Invisible Animals [7+] z Márią Bačovą, podczas których odwiedzimy różne zakątki świata i poznamy historie kilkunastu zagrożonych gatunków zwierząt. Przed nami także spotkania w ramach Lublin Media Meetings, gdzie porozmawiamy o przyszłości lubelskich inicjatyw filmowych w kontekście wykorzystania potencjału skumulowanego podczas dzierżenia przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku.

Zgodnie z tradycją, jak zwykle LFF zaprasza na Filmowy Pub Quiz oraz wieczór z grupą improwizacji teatralnej Oł Maj Gad, która w swojej interpretacji zaprezentuje „Sceny, które nie weszły…”. Rodziny z dziećmi będą mogły zaszaleć na filmowej dyskotece. Z kolei zwyciężczynie konkursu dla młodzieży Anna Kaczorek, Natalia Matyjaszczyk i Klaudia Milczek zapraszają na Psychegraphico, czyli pokaz filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha połączony z działaniami filmoterapeutycznymi.

Bilety na seanse dostępne są w kasie CK oraz w sprzedaży online.

17.  Lubelski Festiwal Filmowy
17 — 25 listopada 2023
Centrum Kultury w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane