W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
11.11.202021:52

Trwają 24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. To pierwsza edycja wydarzenia, podczas której możemy oglądać spektakle w swoich domach! Zaplanowane na żywo spektakle odbywają się w formie online, jednak to nie przeszkadza nam w spotkaniu się z tańcem na najwyższym poziomie.


Festiwalowy tydzień rozpoczął dokument „Lady in black”, poświęcony choreografce Ann van den Broek. To unikatowa okazja, aby zobaczyć z bliska, jak ta niezwykła twórczyni, która wielokrotnie elektryzowała lubelską publiczność myśli, pracuje i żyje.

Przed nami spektakle znakomitych tancerzy z całego kraju. Swoje najnowsze spektakle transmitowane na żywo zaprezentują m.in. Paweł Sakowicz i Ramona Nagabczyńska. „Drama” Sakowicza to spacer na ciemną stronę romantyzmu, skok w głąb mrocznego lasu pełnego złudzeń i mgły.

Z kolei solo „Części ciała” Ramony Nagabczyńskiej jest efektem choreograficznej fascynacji twarzą, a autorka znalazła się w grupie artystów wytypowanych jako Twenty21 przez Aerowaves. 

„Rambert. Tryptyk” Sopockiego Teatru Tańca stanowi tryptyk inspirowany życiem i twórczością tancerki, pedagog tańca i założycielki najstarszego zespołu tańca w Wielkiej Brytanii – Marie Rambert. Każda z części spektaklu odnosi się do innego okresu w artystycznym i prywatnym życiorysie Marie Rambert i może istnieć samodzielnie jako skończona całość.

Swój jubileuszowy spektakl zaprezentuje też Polski Teatr Tańca. „45” ukazuje historię młodych tancerzy, dotykając – w symbolicznym wymiarze – tematu zbiorowości, scalonej pracą zespołową, a także wspólną, świadomą decyzją wyboru sztuki jako sposobu na życie. 

„Matryca [Prześwit]” Pawła Grali oddaje naszą codzienność, gdzie wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. „Bromance” Michała Przybyły i Dominika Więcka jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości. Będziemy mieć też okazję, aby przyjrzeć się dialogowi artystycznemu Katarzyny Chmielewskiej i Jakuba Truszkowskiego w spektaklu „TO to TO”


Podczas Festiwalu zaprezentują się także młodzi, początkujący, chociaż już odnoszący sukcesy artyści. W ramach prezentacji programu Młoda Polska zobaczymy cztery spektakle: „Body Bank” Liwii Bargieł, „Showreel” Urszuli Bernat-Jałochy, „102,5” Joanny Woźnej i Magdaleny Kowali oraz „See Me” Elizy Kindziuk. Z kolei grupa tancerzy: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek oraz Monika Witkowska pokażą spektakl „Sticky Fingers Club”, który powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
7-15 listopada 2020
Szczegółowy program Festiwalu >>>