W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

300 ręcznie zdobionych pisanek z całego świata w Lublinie!

300 ręcznie zdobionych pisanek z całego świata w Lublinie!
08.04.202206:37

Urząd Miasta Lublin i  SKENDE SHOPPING zapraszają na wystawę ponad 300 unikalnych pisanek z całego świata! Eksponaty zostały sprowadzone z Muzeum Pisanek w Kołomyi z Ukrainy, gdzie są jedynie małą częścią gromadzonych przez lata zbiorów. W muzeum znajduje się bowiem aż 12 000 pisanek. Największa z nich – 13-metrowa instalacja, wita gości już od wejścia.

Przez dwa tygodnie w SKENDE będziecie mogli zobaczyć ręcznie zdobione pisanki robione różnymi technikami: malowane, wydrapywane, wyklejane. Nie zabraknie także wielkich pisanek, które będą zapowiadały wystawę. Jajka zostały udekorowane przez artystki z  Lublina i Ukrainy. Dodatkowo, na wystawie fotograficznej zaprezentowane zostaną zdjęcia najcenniejszych wybranych eksponatów, które zostały w Ukrainie. Ale to nie wszystko! Odbędą się również warsztaty, na których będzie można poznać technikę tworzenia pisanek i stworzyć własne prawdziwe dzieła sztuki, które ozdobią świąteczny stół. Szczegóły już niedługo.

Wystawę można podziwiać od 9 kwietnia do 26 kwietnia w pasażu SKENDE w godzinach otwarcia Centrum (przed głównym wejściem do IKEA, Al. Spółdzielczości Pracy 88).