W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akcja na rzecz Ukrainy – zbiórka materiałów plastycznych

Akcja na rzecz Ukrainy – zbiórka materiałów plastycznych
10.02.202317:14

Osoby artystyczne w Ukrainie mogą korzystać z pomocy humanitarnej, ale życie twórcze tam się nie kończy, a one potrzebują materiałów plastycznych, których brakuje. Sztuka i proces twórczy dla wielu jest jednym ze sposobów na przetrwanie. Stąd akcja! Galeria Labirynt przyjmuje materiały plastyczne, które następnie zostaną przekazane artystkom i artystom w Ukrainie. Zbiórka potrwa do końca lutego.

Co można przynieść?

Farby olejne, farby akrylowe, farby akwarelowe, farby w spreju, podobrazia papierowe, wszelkie media, pigmenty, werniksy i fiksatywy, szkicowniki, pędzle, akcesoria malarskie, ołówki, grafity, węgle, tusze, akcesoria i farby do grafiki warsztatowej.

The Sky Is Open. Voices From Ukraine

Akcja towarzyszy projektowi „The Sky Is Open. Voices From Ukraine”, który jest cyfrowym archiwum prac stworzonych po 24 lutego 2022 przez osoby artystyczne z Ukrainy. Przedpremierowy pokaz odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego, o godz. 18.00 w Galerii Labirynt. Wydarzenie będzie miało charytatywny charakter. Dochód w całości zostanie przeznaczony na honoraria dla osób artystycznych.

Inicjatywa ma na celu wsparcie osób artystycznych, które mimo pełnoskalowej wojny, chcą pozostać w kraju w czasie, gdy jest on w niebezpieczeństwie – wiele z nich pomaga wewnętrznym uchodźcom, odbudowuje zniszczone domy, organizuje zajęcia dla dzieci uchodźczych. Ale też tworzą prace artystyczne będące świadectwem czasu wojny. Ważnym celem jest wspieranie ich i ich działań w tym trudnym czasie oraz umacniać sztukę, która powstaje teraz w Ukrainie.
Dzięki współpracy z organizacjami i instytucjami, które dołączyły do projektu, możliwe jest docieranie do kolejnych ośrodków artystycznych.

Rozpoczęcie akcji: 8.02.2023
Zakończenie akcji: 28.02.2023
Główny punkt zbiórki: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin