W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akcja Żonkile w Lublinie. Nabór wolontariuszy indywidualnych w Lublinie

Akcja Żonkile w Lublinie. Nabór wolontariuszy indywidualnych w Lublinie
14.01.202317:06

Muzeum POLIN co roku organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, upamiętniającą powstańców w getcie warszawskim. W 2023 roku czeka nas wyjątkowa, bo 80., rocznica wybuchu powstania. Z tej okazji organizatorzy chcą zaprosić wolontariuszki i wolontariuszy także spoza Warszawy, którzy na ulicach pięciu miast będą informować przechodniów o tragicznych wydarzeniach z 1943 roku, wręczając im papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu. Jednym z tych miast jest Lublin.

Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości ma moc budowania naszej tożsamości. 

Poszukujemy osób powyżej 14. roku życia. Wolontariusze wezmą również udział w wykładach online oraz stacjonarnym warsztacie. W tym czasie będzie można dowiedzieć się więcej o powstaniu w warszawskim getcie oraz poznać sprawdzone sposoby, mówienia o akcji. 

Lubelskim partnerem akcji jest Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”.

Formularz rejestracji

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Fundusze Norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane