W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

A*tystki – spotkania kobiet i dziewczyn w spektrum

A*tystki – spotkania kobiet i dziewczyn w spektrum
12.06.202317:01

21 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z Magdaleną Szubielską, które będzie poświęcone projektowi A*tystki. To cykl spotkań dedykowanych kobietom i dziewczynom, które identyfikują się jako autystyczne.

A*tystki – spotkania kobiet i dziewczyn w spektrum

Cykl sześciu comiesięcznych spotkań, podczas których będziemy poszukiwać afirmującego podejścia do autystycznej tożsamości i podejmować próby opowiedzenia o niej językiem sztuki.

Żeby wziąć udział w spotkaniach: 

  • nie musisz mieć oficjalnej diagnozy (wystarczy, że identyfikujesz się jako osoba autystyczna),
  • nie musisz być artystką (ale jeśli coś tworzysz, podziel się tym z nami np. przynieś zdjęcia Twoich prac na pierwsze spotkanie).

Spotkania przeznaczone są dla autystycznych kobiety oraz dziewczyny od 13 roku życia.

Podsumowaniem spotkań będzie wystawa, na której Uczestniczki będą miały możliwość zaprezentowania efektów podjętych twórczych poszukiwań.

Pierwsze spotkanie: 21.06.2023 (środa), godz. 18:00, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Prowadząca: Magda Szubielska – wykładowczyni, badaczka zainteresowana psychologią poznawczą i empiryczną estetyką, a*tystka, samorzeczniczka. Współautorka wystawy „Piosenka o mojej rodzinie” (Galeria Labirynt, 2023). Niniejsze działanie realizuje w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane