W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centralny Plac Zabaw startuje!

Centralny Plac Zabaw startuje!
30.06.202206:55

3 dni dzielą nas od otwarcia tegorocznej edycji CPZ! Przed nami 2 miesiące wypełnione wydarzeniami dla osób w każdym wieku. Poza Centrum Kultury spotkamy się również w Domu Kultury LSM oraz Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

W tych trzech lokalizacjach znajdziecie nietuzinkowe warsztaty, które wypełniają znaczną część programu. Przed nami zajęcia inspirowane m.in. naturą, nowocyrkowe, piosenki aktorskiej, komiksu, montażu, iluzjonistyczne, medialne czy origami. Absolutną nowością są warsztaty z fact-checkingu, czyli z weryfikowania informacji, które organizatorzy przygotowali dla trzech grup wiekowych. Dzięki udziałowi w wydarzeniu uczestnicy będą potrafili wskazywać narracje dezinformacyjne wykorzystywane w kontekście np. wojny w Ukrainie czy też skuteczniej rozpoznawać przykłady treści fałszywych lub zmanipulowanych. Do Wirydarza powracają także spotkania o tematyce ogrodniczej, czyli Letnia Akademia Ogrodnicza, prowadzona przez niezastąpionego Cezarego Michalca. 

Nie zabraknie też spektakli rodzinnych oraz muzyczno–poetyckich spotkań. Wśród nich znajdziemy propozycje skierowane do młodszej widowni, takie jak Wielkie i małe historie lub Podróże cyrkowej rodziny

CPZ to też jak zawsze duża dawka muzyki. W Wirydarzu CK usłyszymy jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie muzycznej, czyli zespół BOKKA. W 2022 r. grupa powraca w nowej odsłonie, prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album „Blood Moon”. Premierowym koncertem będzie występ Goldena z udziałem wyjątkowych gości. „Kronos” to jego dziewiąty producencki album, jednak pierwszy, na którym udało się spełnić tak wiele muzycznych marzeń i stworzyć utwory ze wspaniałymi artystami. Na scenie obok Goldena zobaczymy Natalię Grosiak, Bisza, Kroki, Novikę oraz Runforrest. W Wirydarzu zagra też Niedźwiedź w lesie — sond system, który słynie ze sporej dozy improwizacji. Przed nami również koncert Czułej Obserwacji, która tym razem zademonstruje swoją twórczość związaną z nowymi technicznymi możliwościami, co określa jako „styk dźwiękowych światów”. Tegoroczny finał CPZ to koncert Łony i Webbera + The Pimps. Razem tworzą nową jakość, a ich wspólne koncerty to możliwość zapoznania się z najnowszą twórczością rapera, jak i posłuchania jego kawałków w nowych kompozycjach i aranżacjach. 

Szczegółowy program CPZ
Bilety na wydarzenia artystyczne dostępne w kasie CK oraz online.
Na część warsztatów obowiązują zapisy.

Centralny Plac Zabaw
2 lipca — 28 sierpnia 2022
Centrum Kultury w Lublinie / Dom Kultury LSM / Muzeum Osiedli Mieszkaniowych