W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ćmielów spotyka kuchnię fusion w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Ćmielów spotyka kuchnię fusion w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
08.11.201607:19

Mistrzowskie wzornictwo Ćmielowa i dzieła Jeana Bosa, wybitnego szefa kuchni podczas niecodziennego wernisażu ARTFOOD+, 10 listopada 2016 roku, o godzinie 18:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

Podczas otwarcia wystawy odbędzie się pokaz kuchni molekularnej inspirowanej prezentowaną ceramiką w wykonaniu Mistrza Kuchni Hotelu Agit – Jeana Bosa, „Najlepszego Kucharza Świata” z 2007 roku. Pokaz będzie połączony z degustacją, a wśród dań znajdzie się jedno dedykowane najmłodszym gościom. W każdą sobotę podczas trwania wystawy (12, 19, 26 listopada 2016 r.) będą się odbywały otwarte ceramiczne warsztaty rodzinne z ozdabiania kubków, dekorowania talerzyków oraz wykonywania dekoracji świątecznych z gliny samoutwardzalnej. 

„Centrum Spotkania Kultur to miejsce prezentacji projektów uznanych na świecie. ART FOOD 2016+ , rozpoczynający się otwartym wernisażem, to nasze zaproszenie dla szerokiej publiczności do spotkania ze sztuką w bardzo przyjaznej formie. Nowoczesne smaki i najnowsze wzornictwo Ćmielowa to zachęta do kultuwowania piękna na co dzień.“ – mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

ART FOOD 2016 +
ART FOOD to międzynarodowy projekt organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza integrujący wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację
z realiami zawodowymi, różne metody pracy i doświadczenia wielu kultur. ART FOOD w Centrum Spotkania Kultur prezentowany jest po raz pierwszy, w związku z tym ekspozycja została poszerzona o wybrane prace pochodzące z wcześniejszych edycji warsztatów i opatrzona nazwą ART FOOD 2016+.
Celem projektu jest stworzenie niezwykłych, acz funkcjonalnych naczyń ceramicznych – obiektów do eksponowania i prezentacji sztuki kulinarnej, które podkreślają piękno wyjątkowych dań i służą, jako płótno dla prac znakomitych kucharzy i stylistów żywności. W tegorocznej, czwartej edycji projektu wzięło udział 12 studentów z dwóch uczelni: Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Pod okiem projektanta Marka Cecuły stworzyli wyjątkowe naczynia ceramiczne. Na początku lipca młodzi projektanci spotkali się na warsztatach ART FOOD w Ćmielów Design Studio w fabryce porcelany. Efekty ich pracy można było oglądać podczas pokazu przedpremierowego w krakowskiej Alchemii. Jesienią 2016 projekty zostały zaprezentowane na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w galerii David Weeks Studio w Nowym Jorku. Projekt współorganizowany jest przez Modus Design Studio Marka Cecuły, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Pratt Institute in New York oraz Polskie Zakłady Porcelany "Ćmielów" i „Chodzież” S.A. oraz Ćmielów Design Studio. Lubelskim sponsorem wystawy jest Hotel Agit Congres & SPA, a partnerem Lubelski Instytut Designu.
Kuratorzy lubelskiej wystawy: Izabela Pastuszko, Paweł Hadrian

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE - jest największą w historii inwestycją Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury. Nowa instytucja kultury to blisko 30 000 mkw., najnowocześniejsza mechanika sceniczna, fasada multimedialna, Sale Kinowa, Baletowa, Operowa, Kameralna, Aleja Kultur stanowiąca trakt komunikacyjny oraz Plac Teatralny i dwupoziomowe Wiszące Ogrody na dachach obiektu. Bryła autorstwa architekta Bolesława Stelmacha na nowo definiuje krajobraz centrum miasta, łącząc renesansowe Stare Miasto z Dzielnicą Akademicką. Centrum Spotkania Kultur działa aby spotykać człowieka z człowiekiem w otoczeniu sztuki.