W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czekamy na Wasze oferty do 3 stycznia

Czekamy na Wasze oferty do 3 stycznia
01.01.202320:36

Przypominamy, że do wtorku (3 stycznia, godz. 15:30) trwa nabór ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury i sztuki pt. Miasto Kultury w roku 2023. 

Jako priorytetowe będą traktowane projekty mające na celu wzmocnienie kompetencji kulturalnych młodzieży i zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze, które wpisują się w założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Europejska Stolica Młodzieży w Lublinie to szansa na zmianę, uruchomienie nowych działań i inicjatyw po to, żeby wspólnie rozwijać miasto przyjazne młodym ludziom. Zgodnie z definicją przyjętą przez Europejskie Forum Młodzieży na potrzeby aplikacji Europejskiej Stolicy Młodzieży młodzież rozumiana jest jako osoby między 10. a 30. rokiem życia.

Preferowane będą projekty:

  • skierowane do młodzieży i aktywizujące młodych ludzi do działania na rzecz rozwoju kultury w Lublinie. Mogą obejmować m. in. przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej lub integracji międzypokoleniowej, powinny włączać młodzież w życie kulturalne miasta,
  • przygotowane i realizowane przez młodzież,
  • zawierające specjalne wydarzenia, w szczególności plenerowe organizowane przez młodzież i na rzecz młodzieży podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży w drugiej połowie maja, podczas wakacji i w ramach obchodów Urodzin Miasta w dniach 12-20 sierpnia 2022 r.

Ponadto preferowane będą projekty:

  • cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania,
  • wprowadzające innowacyjne rozwiązania,
  • mające charakter międzykulturowy, wspierające integrację osób i grup o różnych tożsamościach narodowych i etnicznych, w tym integrację społeczności uchodźczej, zwiększające dostępność kultury dla osób z grup mniejszościowych, migrantów i uchodźców stale przebywających w Lublinie.

Oferty należy składać do Urzędu Miasta Lublin w terminie do dnia 3 stycznia 2023 r. do godz. 15.30

Szczegóły w załączniku poniżej. 

Pliki do pobrania

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej