W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daj się oprowadzić! Finisażowe oprowadzanie po wystawie „Ми з Вами! / My z Wami!

Daj się oprowadzić! Finisażowe oprowadzanie po wystawie „Ми з Вами! / My z Wami!
25.05.202217:18

Galeria Labirynt zaprasza na finisażowe oprowadzanie po wystawie „Ми з Вами! / My z Wami! Wydarzenie odbędzie się 29 maja o godzinie 15:00. 

Jakie dzieła przekazali artyści i artystki na wystawę charytatywną „Ми з Вами! / My z Wami!”? Jakie kryją się za nimi historie? Które prace można jeszcze kupić? Odpowiedzi na te pytania padną podczas niedzielnego finisażowego oprowadzania w Galerii Labirynt. Będzie to ostatnia szansa, aby obejrzeć wystawę.

Wystawa „My z Wami” powstała z potrzeby wsparcia osób pragnących znaleźć w naszym mieście schronienie przed wojną. Wszystkie fundusze ze sprzedaży prezentowanych na niej prac trafiają do Stowarzyszenia Homo Faber – organizacji, która od 2004 roku działa w Lublinie na rzecz praw człowieka, integracji i przeciw dyskryminacji. Organizacja ta, aktywna na wielu polach życia społecznego, zaangażowana w działania na granicy polsko-białoruskiej w ramach Grupy Granica, już w dzień po wybuchu wojny w Ukrainie powołała Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie działający przy Centrum Kultury w Lublinie.

Przekazane prace mają bardzo różną formę i wymowę artystyczną. Wśród autorek i autorów prac znajdują się artystki i artyści o długimi stażu, jak i osoby rozpoczynające swoją pracę twórczą. W wystawie biorą udział: Tomasz Bielak, Oliwia Beszczyńska, Magdalena Ciemierkiewicz, Jakub Ciężki, Ludomir Franczak, Magdalena Franczak, Barbara Gryka, Anastasia Kashtalian, Justyna Kieruzalska, Piotr Korol, Mikołaj Kowalski, Ewelina Kruszewska, Robert Kuśmirowski, Inga Levi, Paulina Mazurek, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Florentyna Nastaj, Jerzy Norkowski, Adam Oroń, Małgorzata Pawlak, Justyna Sokołowska, Mariusz Tarkawian, Sławomir Toman, Marta Zgierska. Wśród zgromadzonych dzieł są prace malarskie, rysunki, druki, zdjęcia i obiekty.

Wstęp: w cenie biletu do galerii (1 zł)
Zapisy: online przez formularz
Prowadzenie: Krystian Kamiński, edukator Galerii Labirynt
Oprowadzenie tłumaczone na język ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk