W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
#DedekwTwoimdomu
04.05.202021:56

#DedekwTwoimdomu - Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” oraz „Węglin” proponują działania w ramach akcji #zostańwdomu: 


Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” – cykl „Rękodzielnica online”

Cykl „Rękodzielnica”  to twórcze warsztaty rozwijające pasję tworzenia, przeznaczone dla osób dorosłych. W związku ze zmianami wywołanymi epidemią koronawirusa, działania przeniosły się do sieci, w której publikowane są tutoriale z cyklu „Rękodzielnica online”.  Do tej pory na stronie www.czubypoludniowe.pl oraz fanpage Domu Kultury ukazały się tutoriale:

Wiosenne Warsztaty Wielkanocne to wydarzenie rodzinne, które tradycyjnie, co roku, przygotowujemy w  DDK „Czuby Południowe”. W tej szczególnej sytuacji zaproponowaliśmy tutorial, jak wykonać samodzielnie, w domach ozdobę świąteczną – Mini kwietnik ze skorupką.
Materiał przygotowała Monika Michalska

W tradycji Indian z Ameryki Południowej łapacz snów był amuletem dobrych snów, wieszano go nad łóżkiem lub nad wejściem. Łapacz snów to okrąg z gałązek, w którym wyplatano spiralną „sieć”, mającą za zadanie wyłapywać koszmary. One zaś spływały do ziemi za pomocą „ogonu” składającego się z koralików, piórek lub innych ozdobnych przedmiotów. Dziś uważany jest za amulet szczęścia. Zapraszamy na tutorial, dzięki któremu nauczycie się wykonywać trójkątny łapacz snów.
Materiał przygotowała Agata Komorowska

Wiosna już zagląda do nas przez okna. Niech zagości również u Was w domu. Zapraszamy na wirtualne warsztaty z cyklu „Rękodzielnica”. Tutorial „Wiosenna grządka w puszce” pokazuje jak krok po kroku z materiałów, które każdy ma w domu wykonać ozdobną puszkę z wiosennymi nowalijkami. Do dzieła.
Materiał przygotowała Agata Komorowska

A już w najbliższą środę o godzinie 17.00 opublikowany zostanie kolejny tutorial, tym razem będą to „Koszyki ze sznurka”, wybrane w głosowaniu na stronie.

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” w każdy czwartek zaprasza do wysłuchania bajki, którą można znaleźć w książce Mama BAJKOPISARKA.

Wydawnictwo DDK „Węglin” ukazało się drukiem pod koniec 2013 roku. Pomysłodawcą i koordynatorem powstania tej książki był Mateusz Nowak, który w ramach cyklu My Mamy zaprosił do współpracy wyjątkowe Artystki. Warsztaty literackie poprowadziła Sylwia Chutnik, a  ilustracje powstały podczas warsztatów plastycznych, prowadzonych przez Magdalenę Franczak. Na wiolonczeli gra Antonina Byrska. Czyta Bogusław Byrski.

Do tej pory ukazały się: 

Kolejna bajka już w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 na stronie www.ddkweglin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej