W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Do 10 lutego trwa nabór do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury

Do 10 lutego trwa nabór do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury
06.02.202309:52

Przypominamy, że do 10 lutego można zgłaszać kandydatury do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Wnioski o doroczne wyróżnienie osiągnięć w obszarze twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, przyjmowane są w czterech kategoriach.

– Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy mieszkaniec i mieszkanka Lublina. Zachęcam do uhonorowania w ten sposób postaci, których działalność w obszarze twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury przyczynia się do utrzymania niezmiennie wysokiego poziomu oferty kulturalnej naszego miasta. To wyraz wdzięczności dla artystów, twórców, animatorów oraz mecenasów za trud, jaki każdego roku wkładają w rozwój kultury w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tak jak w latach ubiegłych, nagrody będą przyznane w czterech kategoriach:

  • Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2022 rok,
  • Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2022 roku,
  • Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
  • Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2022.

Kandydatów do Nagród mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty. Zgłoszenia na właściwych formularzach w formie pisemnej należy złożyć w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin osobiście w godzinach 7.30-15.30 lub za pośrednictwem operatora pocztowego. Zgłoszenie może zawierać dodatkowe elementy w postaci: opinii, rekomendacji, potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dyplomów, wycinków prasowych, dokumentacji filmowej i fotograficznej, katalogów, wydawnictw, zapisu audio, itp. Termin składania zgłoszeń upływa 10 lutego o godzinie 15.30. O zachowaniu tego terminu decyduje data wpływu.

Warunki przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, wraz z dokumentami do pobrania, dostępne są na stronie nagrody.kultura.lublin.eu. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 81 466 37 14 lub pisząc na adres: mecenat.kultura@lublin.eu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane