W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dołącz do programu buskerskiego Carnavalu Sztukmistrzów 2023!

Dołącz do programu buskerskiego Carnavalu Sztukmistrzów 2023!
10.04.202315:02

Kim jest busker?

To samowystarczalny artysta uliczny, który oczarowując przechodniów, zamienia ulice miast w sceny, na których zarabia na życie. Zarabia „do kapelusza”, który jest jego nieodłącznym atrybutem. W walizce ma wszystko, przy pomocy czego w kilka chwil jest w stanie zjednać do siebie publiczność, stworzyć z deptaka miniestradę i zebrać kieszonkowe.

Konkurs buskerski

W tym roku w Lublinie również możemy spodziewać się międzynarodowego towarzystwa artystów ulicznych, bo właśnie ruszył nabór zgłoszeń do konkursu buskerskiego Carnavalu Sztukmistrzów 2023! Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych buskerów i buskerki oraz performerów ulicznych i performerki do zgłaszania swoich kandydatur. W trzeciej edycji konkursu w szranki na gagi i triki oczarowujące publikę wystartują zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych max. 10 zróżnicowanych pokazów, które będzie można podziwiać w najatrakcyjniejszych lokalizacjach w Lublinie w dniach 27.07–30.07.2023 r.
Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja 2023 r.

Dlaczego warto?

Carnaval Sztukmistrzów to największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady. To czas, kiedy do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. 

Datki do kapelusza

Od 13 lat festiwalowa publiczność Carnavalu Sztukmistrzów entuzjastycznie przyjmuje buskerów, licznie uczestnicząc w pokazach i nagradzając artystów hojnymi datkami do kapelusza. Co roku festiwal odwiedza ponad 120 000 widzów! Podczas wydarzenia organizatorzy gwarantują 4 dni występów (2 razy dziennie) w najatrakcyjniejszych lokalizacjach Lublina.

Nagroda finansowa

W tym roku pokazy buskerskie będą premiowane możliwością wygrania nagrody finansowej w wysokości 3000 zł. Zwycięzcę nagrody wytypuje sama publiczność, oddając głosy za pośrednictwem aplikacji online.

Rozpoznawalność

Artyści wybrani w naborze znajdą się w oficjalnym programie festiwalu i zyskają promocje w materiałach drukowanych Carnavalu Sztukmistrzów, na stronie internetowej oraz na popularnych social mediach festiwalu.

Warunki uczestnictwa

  1. Organizatorzy preferują pokazy nowe lub takie, które nie były dotychczas prezentowane w oficjalnym programie Carnavalu Sztukmistrzów w latach ubiegłych. Ważne, by pokazy zawierały elementy sztuki cyrkowej (dyscypliny, rekwizyty) lub tematycznie nawiązywały do cyrku.
  2. Artyści muszą być samowystarczalni technicznie i organizacyjnie (organizatorzy zapewniają miejsce do występu i podstawowe zaplecze techniczne).
  3. Organizatorzy oferują nocleg i wyżywienie oraz zwracają koszty podróży do wysokości max 450 € (przyjazdy zagraniczne) i do max 1000 zł (przyjazd z Polski).

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w naborze należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy, w którym znajdzie się:

  1. Krótka informacja o sobie i pokazie;
  2. Zdjęcia z pokazów i filmiki/trailery (organizatorzy preferują filmy);
  3. Informacja nt. zapotrzebowania technicznego.

Kiedy?

  1. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja 2023 r.
  2. Pokazy na żywo w Lublinie odbędą się w dniach 27–30.07.2023 r.
  3. Z wybranymi artystami organizatorzy skontaktują się mailowo.

Warto pamiętać, że organizatorzy nie płacą honorariów.

Carnaval Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów to popisy gwiazd cyrku światowej sławy, które goszczą w Lublinie już od 2008 roku. Pokazy uliczne, spektakle teatralno-cyrkowe, warsztaty, fire show. W trakcie festiwalu odbywają się występy uznanych, światowych formacji czy zespołów prezentujących sztukę nowego cyrku. Widownia zostaje zaczarowana i wraz z artystami odbywa niepowtarzalną podróż po świecie niecodziennych zjawisk. Sceną staje się ulica, a aktorem jest zarówno artysta, jak i widz. To czas, gdy granice przestają istnieć.

Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 27–30 lipca 2023 r. na Starym Mieście w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane