W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dostojewski na scenie
04.06.201117:37

Teatr Centralny i Teatr Provisorium przygotowały kolejną premierę. Tym razem jest to adaptacja powieści Fiodora Michajłowicza Dostojewskiego „Bracia Karamazow”. To najsłynniejsza powieść Dostojewskiego, próbująca opisać debatę XIX-wiecznej rosyjskiej inteligencji. Twórcy spektaklu odnoszą pytania stawiane przez rosyjskiego autora do problemów cechujących XXI wiek.
Tłumaczenia tekstu dokonał Cezary Wodziński natomiast jego adaptacji i reżyserii spektaklu podjął się Janusz Opryński. Spektakl będzie można obejrzeć w najbliższym czasie trzykrotnie: 8,9 i 10 czerwca o godz. 19:00 w Warsztatach Kultury. Bilety kosztują 20 zł (studenckie) i 30 zł - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem. Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21. A w poniedziałek 6 czerwca o godz. 13:00 w Warsztatach Kultury odbędzie się konferencja prasowa poświęcona premierze spektaklu. W konferencji udział wezmą: Janusz Opryński - reżyser, autor adaptacji, współtwórcy i aktorzy występujący w spektaklu. Podczas konferencji pokazany zostanie fragment spektaklu - istnieje możliwość fotografowania i rejestrowania. Organizatorzy zapraszają dziennikarzy i wszystkie zainteresowane osoby.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane