W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drugi tydzień ferii z Warsztatami Kultury!

Drugi tydzień ferii z Warsztatami Kultury!
09.01.202121:34

Drugi tydzień ferii w Warsztatach Kultury upłynie pod znakiem gotowania, kolędowania, tworzenia kosmetyków i zabaw z domowymi zwierzakami. Miłośnicy Szkoły Bauhaus poznają jej tajniki. A wszystko to online.

Sobie robię! Dziecięce patenty na obiad
Rodziców nie ma w domu, a głód doskwiera… W ferie dzieciaki gotują same! Warsztaty Kultury zapraszają na cykl spotkań obiadowych, w których dzieci nauczą dzieci jak przygotować prosty, ciepły, smaczny i kolorowy posiłek.

Kiedy: 11, 12, 13, 14, 15 stycznia 2021, godz. 13.00-13.45
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dzieci 7-13 lat

Sobie robię! Moje pierwsze domowe kosmetyki
Czy soda, cytryna lub kawa mogą posłużyć do zrobienia domowego kosmetyku? Oczywiście! Zapraszamy wszystkie nastolatki do produkcji naturalnych kosmetyków na pierwsze niedoskonałości skórne.

Prowadzenie: Aleksandra Liśkiewicz (Mushka Perfume Lab.)
Kiedy: 12 stycznia 2021, godz. 10.30-11.30
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dzieci 10-14 lat

Panie gospodarzu, masz w domu gości – spektakl kompanii artystycznej Mozaika
Kusoki, baciary, siwki, lofry, turki, pucheroki – kolędnicy! Nawiązując do polskiego zwyczaju kolędowania, zawitamy do waszych domów z różnorodnymi postaciami i tradycjami kolędniczymi. Oglądając pełen muzyki spektakl, dzieci poznają przebrania kolędnicze z różnych zakątków Polski oraz mało znane zwyczaje, takie jak szczodrowanie czy herody. Kolędnicy będą nam życzyć, grać, śpiewać i… nie wszystko możemy zdradzić! Towarzyszyć nam będzie polska muzyka tradycyjna na skrzypce, basy i bęben obręczowy.

skrzypce, śpiew: Dominika Oczepa; basy, śpiew: Joanna Szaflik; bęben obręczowy, śpiew: Karolina Ociepka; scenografia: Anna Kaźmierak (Miło to widzieć)

Spektakl będzie tłumaczony na PJM
Kiedy: 12 stycznia 2021 godz. 19.00. Spektakl będzie dostępny online do 19 stycznia.
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dla rodzin

Jak rozmawiać trzeba z psem?
Czy ferie można spędzić na zabawach ze swoim najlepszym przyjacielem? No jasne, zwłaszcza że zawsze jest z Tobą w domu. Jak rozmawiać trzeba z psem to seria odcinków przedstawiających kilka patentów i sztuczek na wspólne zabawy z psiakami. Pierwszy odcinek poświęcony będzie na zabawy w domu a drugi na zabawy na zewnątrz.

Prowadzenie: Ewa Kępka (Agility Lublin)
Kiedy: 13, 14 stycznia 2021, godz. 09.30-10.30
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dzieci 7-13 lat

Jak rozpoznać wnętrza według Bauhas?
W filmie Ewa Solarz opowie czym charakteryzują się wnętrza zaprojektowane w duchu Bauhaus. Dowiecie się na jaki kolor malowano wnętrza mieszkań, na czym polegała rewolucja w meblarstwie i gdzie się podziały szafy. Sprawdźcie później w domu, czy macie w Waszych wnętrzach meble i rozwiązania wymyślone w szkole Bauhaus.

Prowadzenie: Ewa Solarz
Kiedy: 14 stycznia 2021, godz. 11.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dla rodzin

Sobie robię! Zabawki dla psów i kotów

Nie masz pomysłu na zabawę ze swoim zwierzakiem? Warsztaty Kultury zapraszają na warsztaty, podczas których stworzymy recyklingowe zabawki dla psów i kotów. Ty nadasz niepotrzebnym przedmiotom drugie życie, a twój pupil oszaleje z radości.

Prowadzenie: Anita Tobiasz
Kiedy: 15 stycznia 2021, godz. 09.30-10.30
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dzieci  7-13 lat

Jak rozpoznać budynek według Bauhaus?
Ostatni odcinek opowieści o szkole Bauhaus, w którym dowiemy się, jak ta założona sto lat temu szkoła wpłynęła na budynki, w których teraz mieszkamy. Płaskie dachy, wielkie okna, gładkie, białe elewacje to najczęstsze cechy stylu Bauhaus. Sprawdźcie, co jeszcze wyróżniało projektowane budynki.

Prowadzenie: Ewa Solarz
Kiedy: 15 stycznia 2021, godz. 11.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie
Dla kogo: dla rodzin