W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Lubelskim

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Lubelskim
19.04.201714:54

Dzień Wolnej Sztuki odbywa się raz w roku. Tego dnia, przez godzinę muzea pokazują jedynie pięć wybranych przez siebie obiektów. Akcja ma wymiar edukacyjny - przy eksponatach będą stały osoby, które zmotywują gości do głębszego zastanowienia się nad dziełem i rozbudzą wśród nich dyskusje. Mają oni uświadomić uczestnikom spotkania, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a do oglądania sztuki nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza czy wykształcenie.

22 kwietnia punktualnie o godzinie 12:00, 69 muzeów i galerii w całej Polsce przez godzinę będzie pokazywać zwiedzającym 5 wybranych obiektów ze swoich kolekcji.

W tym dniu w Muzeum Lubelskim zaprezentuje:

1. Wojciech Gerson „Jadwiga i Dymitr z Goraja” (Galeria Malarstwa Polskiego XVII-XIXw.)
2. Bazyli Albiczuk „Wiosna w lesie” (Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego )
3. Jan Philip van Thielen ”Dziewczynka w girlandzie kwiatów” (Galeria Malarstwa Obcego)
4. Monstrancja z klasztoru lubelskich dominikanów - staropolska biżuteria o nietypowym przeznaczeniu ( Wystawa czasowa "Złotnictwo Lubelskie").
5. Tadeusz Mysłowski (wystawa czasowa "Tadeusz Mysłowski. Kolekcja Grafiki").
 

Źródło informacji: http://www.muzeumlubelskie.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej