W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dziwowisko „Ciemna Woda” w Teatrze NN

Dziwowisko „Ciemna Woda” w Teatrze NN
04.09.202208:41

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na spektakl "Ciemna Woda", który będzie miał miejsce 6, 7 i 8 września o godz. 19:00 w siedzibie Ośrodka przy ul. Grodzkiej 21. 

"To się naprawdę nie wydarzyło / nie ma takiej wsi na mapie / jak nasza / w ogóle nie ma takich / ludzi jak my" - skanduje Chór w prologu „Ciemnej Wody”, przygotowując nas na konfrontację z tymi cechami polskiej mentalności, z którymi bardzo nie lubimy się mierzyć. Fragmenty Ewangelii, z trudem odczytywane przez uczestników prób, działają na bohaterów „Ciemnej Wody” jak serum prawdy, która w obłudnikach wyzwala wyrzuty sumienia i złość, skierowaną przeciwko przybyszom.

Dziwowisko „Ciemna Woda”

Dziwowisko „Ciemna Woda” przygotowane przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie powstało z fascynacji tekstem dramatu Amanity Muskarii, który ukazuje pokoleniowy konflikt, który w nowy sposób dzieli Polaków. Eksplikacja reżyserska Arkadiusza Ziętka i Witolda Dąbrowskiego znalazła uznanie u jurorów konkursu Dramatopisanie, realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, co spowodowało dofinansowanie powstania spektaklu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Formuła spektaklu łączy teatr żywego planu, teatr przedmiotu i słuchowisko, w którym role bohaterów – postaci dramatu grają manekiny, animowane przez dwóch aktorów. Aktorami są: Przemysław Buksiński i Kacper Kubiec. Muzykę do spektaklu stworzył Łukasz Jemioła. Manekiny ubrała Linda Mikolaskova, a ich preparacją dla potrzeb scenicznych zajął się Robert Bednarz. Światła wyreżyserował Błażej Wojciechowski. Słuchowisko, w którym wystąpili aktorzy, m.in.: lubelskich Teatrów Osterwy i Andersena nagrał i opracował Konrad Biel.

Bilety do kupienia w Centrum Informacji (ul. Grodzka 21) lub na stronie https://bit.ly/CiemnaWodaBilety

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej