W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Falkon 2008
11.11.200816:25

W dniach 14 – 16 listopada 2008 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje już po raz dziewiąty Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki „FALKON”. FALKON to jeden z największych konwentów fantastycznych w Polsce, co roku gromadzący grubo ponad 1000 uczestników. Jest to impreza kulturalna o profilu związanym z tym wszystkim co mieści się w pojęciu fantastyka.
Podczas trzech dni konwentu trwają nieprzerwanie (zarówno w dzień, jak i w nocy) przewidziane w programie prelekcje, dyskusje, konkursy, turnieje, pokazy i inne atrakcje. Najważniejszą i wyróżniającą FALKON cechą jest to, że wszyscy jego uczestnicy uczą się, bawią i poszerzają swoje horyzonty, tworząc jedynego rodzaju wspólnotę, pełną kolorytu, a jednocześnie złączoną wspólną ideą pogłębiania własnych zainteresowań. Celem konwentu jest propagowanie i utrwalanie wśród młodzieży i dorosłych zainteresowań związanych z szeroko pojętą fantastyką, przez którą my, jako organizatorzy rozumiemy przede wszystkim literaturę, film, sztukę oraz gry fantastyczne. Wiąże się to z promowaniem czytelnictwa i intelektualnej rozrywki wśród młodych osób. W kręgu zainteresowań pozostają również zagadnienia z kręgu kultury i cywilizacji, takie na przykład, jak: postęp naukowy i techniczny, rozwój społeczeństw, wierzenia, niewyjaśnione zjawiska itp. Program konwentu jest wpisany w poszczególne bloki programowe, porządkujące przewidziane atrakcje, w sposób umożliwiający bez trudu wyszukanie poszczególnych punktów interesujących dla danej osoby. Program imprezy zawiera niemal 300 propozycji. Staramy się, aby każda z nich prezentowała wysoki poziom, co stawia FALKON w pozycji jednego z najatrakcyjniejszych konwentów w Polsce. Na program składają się następujące elementy: spotkania autorskie, dyskusje, prelekcje o fantastyce i grach fantastycznych, konkursy, turnieje, gry fabularne, karciane, planszowe i bitewne, gry komputerowe i konsole, pokazy walk i tańców. Na konwencie wystawia swoje stoiska wielu wydawców i księgarń z książkami, grami i innym akcesoriami o tematyce fantastycznej. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, konwent odwiedzą znani pisarze tworzący literaturę fantastyczną, krytycy, wydawcy, tłumacze oraz twórcy i propagatorzy gier fabularnych, planszowych, bitewnych i karcianych. Literatami, którzy zapowiedzieli swój pobyt na konwencie są m.in.: Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Jakub Ćwiek, Magdalena Kozak, Milena Wójtowicz, Andrzej Zimniak, Romuald Pawlak, Marek S. Huberath, Rafał Kosik, Marcin Przybyłek, Paweł Kempczyński, Michał Studniarek. Ważnym wydarzeniem będzie uroczysta gala wręczenia nagród laureatom pierwszej edycji nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego: Jackowi Dukajowi, Łukaszowi Orbitowskiemu oraz Szczepanowi Twardochowi. Na FALKONIE można dowiedzieć się mnóstwa rzeczy o tym, co nowego dzieje się w fantastyce. A wszystko to w jednym, nowoczesnym budynku czyli w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Wszelkie informacje o FALKONIE można znaleźć na stronie: www.falkon.konwent.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej