W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Familijny Carnaval Sztukmistrzów

Familijny Carnaval Sztukmistrzów
23.07.202107:59

Carnaval Sztukmistrzów to szereg atrakcji dla całych rodzin. To dla nich wystąpi Pan Ząbek, Marcin ex Styczyński będzie pluł ogniem, a na placach i ulicach Śródmieścia rozśmieszać będą klauni, żonglerzy i akrobaci. W Perle – Browarach Lubelskich S.A. niespodzianka! – widowiskowy, ognisty pokaz oraz interaktywny park rozrywki.

CO W PROGRAMIE?

Pan Ząbek „Król Cyrku”

Spektakl nawiązuje do znanej wszystkim bajki „Król Lew”. W przedstawieniu poznajemy alternatywną historię bohatera, którego los potoczył się zupełnie inaczej i jako małe lwiątko trafił do cyrku. Później, już jako dorosły lew, staje się Królem. Cyrku i gwiazdą areny. Pan Ząbek wciela się w dyrektora cyrku, którego celem jest przygotować i wyszkolić naszego bohatera na artystę i władcę estrady. Do odegrania postaci Króla Cyrku zapraszane są natomiast osoby z publiczności.

Kiedy: 22 lipca, godz. 20.00, 23 lipca, godz. 19.00, 24 lipca, godz. 18.00, 25 lipca, godz. 16.00
Gdzie: Plac Po Farze
Wiek: bez ograniczeń

Mr & Mrs Frantic
Bajkowa opowieść o przyjaźni cyrkowej lalki z osobliwym klaunem. Ich spotkanie rozpoczyna się niefortunnymi próbami komunikacji i prowadzi do odkrycia niezwykłych talentów, takich jak manipulacja kryształową kulą, taniec z hula-hop, akrobatyczna gibkość czy poskramianie ognia. Wszystko to przeplata się z humorystycznymi skeczami. Zapraszamy Cię do niezwykłego świata na granicy realności, w którym logika nie zawsze ma sens i w którym przedmioty mogą ożywać… Do świata, w którym klaun i lalka mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi.

Kiedy: 22 lipca, godz. 19.00, 23 lipca, godz. 18.00, 24 lipca, godz. 17.00, 25 lipca, godz. 19.00
Gdzie: Plac Po Farze
Wiek: bez ograniczeń

Krzysztof Kostera
Krzysztof Kostera, absolwent Szkoły Cyrkowej w Julinku, zabiera nas w pełen dramaturgii świat cyrkowych umiejętności. Napięcie podczas spektaklu narasta wprost proporcjonalnie do trudności prezentowanych przez artystę sztuczek. Żonglerka piłkami i maczugami (do pięciu sztuk!) poprzedza coraz trudniejsze i efektowniejsze rzeczy jak żyrafa (wysoki monocykl) i żonglerkę na niej. W finale podziwiać będziemy artystę żonglującego trzema płonącymi toporami na szczycie wolnej drabiny ekwilibrystycznej. Przed nami cyrkowe umiejętności na najwyższym poziomie!

Kiedy: 22 lipca, godz. 18.00, 23 lipca, godz. 17.00, 24 lipca, godz. 20.00, 25 lipca, godz. 18.00
Gdzie: Plac Po Farze
Wiek: bez ograniczeń

Marcin Ex Styczyński „Plucie ogniem”
Odważny bohater w pomarańczowym stroju dzieli się sekretami najbardziej niebezpiecznej i tajemniczej formy sztuki – plucia ogniem. Podczas przedstawienia można podziwiać żonglowanie, triki polegające na kręceniu ogromnymi podpalonymi linami, połykanie ognia oraz konkurs nadmuchiwania balonów, mający pokazać, jak artyści cyrkowi mogą doskonalić swojego umiejętności. Całość zwieńczy popis specjalny Marcina Styczyńskiego oraz ulubiona część publiczności – plucie ogniem.

Kiedy: 22-25 lipca, godz. 21.00
Gdzie: Plac Po Farze
Wiek: bez ograniczeń

Człowiek Siano „Siano Show”
Familijny pokaz iluzji komediowej, w trakcie którego normą jest NIEMOŻLIWE! W interaktywnym przedstawieniu improwizacji taneczno-komediowej, zawierającym elementy akrobatyki, ukryta jest także zabawna historia. Pokaz przeznaczony dla publiczności z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Kiedy: 22 lipca, godz. 17.00, 23 lipca, godz. 20.00, 24 lipca, godz. 19.00, 25 lipca, godz. 17.00
Gdzie: Plac Po Farze
Wiek: bez ograniczeń

Matteo Galbusera „THE LOSER” | klaunada
Matteo Galbusera to światowej klasy aktor i artysta nowocyrkowy, który od lat prezentuje na całym świecie cieszące się ogromnym powodzeniem spektakle łączące kabaret, absurd i muzykę. Do Lublina przywiezie show pełne klaunady i absurdalnego poczucia humoru. Spotkamy samotnego i sfrustrowanego pracownika poczty, który w każdą niedzielę oddaje się swojemu hobby – wędkarstwu. Zajęcie to przywraca mu wewnętrzną równowagę i pozwala odnaleźć sens istnienia. A pod wpływem radia, które towarzyszy mu w jego wędkarskich przygodach, przekształca się w odnoszącego sukcesy tenisistę lub odgrywa inne wesołe role. Uwaga, śledzie… król absurdu jedzie!

Kraj: Włochy
Kiedy: 22-23 lipca (czwartek, piątek), godz. 17.00, 19.30, 25-26 lipca (sobota, niedziela), godz. 16.00, 18.30
Gdzie: plac przed Centrum Kultury
Czas trwania: 45 min
Język: bez słów
Wiek: 6+

Juriy Longhi „Bubble Street Cirkus” | żonglerka i chodzenie na linie
„Bubble Street Cirkus” to połączenie specjalizacji w żonglerce i balanserce z ciągłymi eksperymentami na żywo, przy udziale publiczności. W tym pełnym energii pokazie spontaniczność i żywiołowość mieszają się z pewnością siebie i mistrzostwem wynikającym z wieloletniego doświadczenia.
Gra oparta na aktywnym udziale publiczności i empatycznym budowaniu relacji oraz poszukiwanie technicznej wirtuozerii w dyscyplinach cyrkowych to główne składniki tego żywiołowego i dynamicznego spektaklu. Nietuzinkowe przedstawienie zaangażuje, zadziwi i rozbawi do łez widzów w każdym wieku.

Kraj: Włochy
Kiedy: 22-23 lipca (czwartek, piątek), godz. 18.00, 20.30, 24-25 lipca (sobota, niedziela), godz. 17.00, 19.30.
Gdzie: plac przed Centrum Kultury
Czas trwania: 25-30 min
Język: angielski
Wiek: bez ograniczeń

Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” | klaunada, teatr gestu 
„Tip Tap Poum” to spektakl muzyczny bez słów, za to z elementami teatru fizycznego oraz stepowania. Poznamy ekscentryczną postać, która zarazi nas entuzjazmem poprzez taniec i spontaniczny koncert wykonany przy użyciu garnków, łyżek, spodków i innych przedmiotów, z których jest w stanie wydobyć radosne, intensywne dźwięki.  Temu oryginalnemu, innowacyjnemu i interaktywnemu przedstawieniu nie sposób się oprzeć – widzowie, zarówno duzi jak i mali zostaną wkręceni w karuzelę śmiechu! Szaleństwo i wesoła zabawa nie będą miały końca!

Kraj: Argentyna
Kiedy: 23-24 lipca (piątek, sobota), godz. 17.00, 19.00, 25 lipca (niedziela), godz. 16.00, 18.00.
Gdzie: Plac Łokietka
Czas trwania: 35 minut
Wiek: bez ograniczeń
Język: bez słów

Che Cirque „Aide-moi” | akrobatyka, klaunada
Spektakl z dużą dawką humoru i czułości, inspirowany rzeczywistością. To nienachalna historia spotkania dwóch wyrzutków. Chociaż życie na ulicy jest trudne, oni zachowują radość życia, błysk w oku, miłość do innych i nadzieję, że ich los się odmieni.

Kraj: Belgia
Kiedy: 23 lipca (piątek), godz. 18.00, 20.00, 24 lipca (sobota), godz. 16.00, 18.00, 25 lipca (niedziela), godz. 17.00, 19.00
Gdzie: Plac Łokietka
Czas trwania: 45 minut
Wiek: bez ograniczeń
Język: bez słów

Race Horse Company „Motosikai” | Akrobatyka teeterboard, żonglerka
Motosikai z niepohamowaną energią realizują wymagające niezwykłych umiejętności, przepełnione absurdem i humorem sceny akcji. Trzej fińscy akrobaci szybują w przestworzach niczym superbohaterowie, podczas gdy widzowie z zapartym tchem obserwują ich wyczyny i… modlą się o bezpieczne lądowanie. Spektakl zawiera wiele charakterystycznych dla Race Horse Company elementów, takich jak akrobatyka teeterboard i na piłkach. Pokręcony humor, niekończące się sztuczki akrobatyczne i czysta energia zabrały ekipę Motosikai w podróż po całej Europy i prosto do serc niezliczonej publiczności festiwali ulicznych. Po intensywnych trasach koncertowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, spektakl był też jedną z głównych atrakcji koreańskiego festiwalu Ansan Street Arts Festival w 2019 r.

Kraj: Finlandia
Kiedy: 23 lipca (piątek), godz. 19.00, 24 lipca (sobota), godz. 20.00
Gdzie: Plac Litewski
Czas trwania: 40 minut
Język: bez słów
Wiek: dla wszystkich, dzieci pod opieką rodziców. 

Les Chaussons Rouges „Nadir” | chodzenie po linie, stalowa lina
Na spektakl składa się seria „kontemplacji” na stalowych linach, z którymi mierzą się bohaterowie. Znajdują się na krawędzi światów, zawieszeni w czasie. Przed nimi rozpościera się horyzont, enigmatyczna linia między niebem a ziemią. Rozwijają skrzydła, szybują ku niebu. Potem znów lądują, ale lądowanie to tylko początek kolejnej podróży. Prowadzi ich wyobraźnia, która nie zna granic.

Kraj: Belgia
Kiedy: 24 lipca (sobota), godz. 16.00, godz. 18.00, 25 lipca (niedziela), godz. 16.00, godz. 19.00
Gdzie: Plac Litewski
Czas trwania: 30 min
Język: bez słów
Wiek: brak ograniczeń

MansterVille & Blackout Paradox „The Propane Punk Show” | nowy cyrk, akrobatyka, trapezy, taniec ognia, flow arts
„Nasze Koło to płomienna rzecz
co pierścień ognia tworzy
Napędzany gazem i pragnieniem
chodź, dołącz do nas”.
MansterVille to ognisty, punkowy park rozrywki na petardzie. Przed Wami niezwykle spektakularny, widowiskowy pokaz akrobatyczno-ogniowy. Szykujcie się na zapierające dech w piersiach ewolucje i efekty pirotechniczne na 5 metrowym diabelskim kole. To pełne energii i nieoczekiwanych zwrotów akcji widowisko sprawi, że zapragniecie przyłączyć się do punkowej rebelii!

Kraj: Czechy
Kiedy: 24 lipca (sobota), godz. 22.00, 25 lipca (niedziela), godz. 21.00
Gdzie: Perła – Browary Lubelskie S.A., ul. Bernardyńska 15.
Czas trwania: 40 minut
Język: bez słów
Wiek: 5+

Interaktywny park rozrywki
Oprócz niezwykłego wieczornego widowiska MansterVille & Blackout Paradox „The Propane Punk Show”, w ciągu dnia artyści zapraszają do interaktywnego parku rozrywki z licznymi atrakcjami: parada, warsztaty, animacje rzeźb interaktywnych. MansterVille w ciągu dnia bawić będzie małych i dużych gości. Ich kopuła może zmienić się w stylową scenę muzyczna, albo kącik dla dzieci z huśtawkami i grami dla najmłodszych. Nie zabraknie również kreatywnych zabaw ruchowych i warsztatów dla całych rodzin, a także dla akrobatów czy żonglerów.

Kiedy: 24-25 lipca (sobota, niedziela), godz. 13.00-18.00
Gdzie: Perła - Browary Lubelskie S.A., ul. Bernardyńska 15.
Wiek: bez ograniczeń

Urban Highline Festival
W Śródmieściu będzie można podziwiać higlinerów spacerujących po taśmach rozciągniętych ponad głowami przechodniów. Urban Highline Festival to najstarszy festiwal highlinerów w Europie i największy oficjalny festiwal w przestrzeni miejskiej na świecie. To międzynarodowe święto odbywa się w Lublinie od 2009 roku i od tego czasu miasto odwiedziły tysiące highlinerów z 56 krajów świata. Widzowie obserwują rozpięte nad głowami taśmy i chodzących po nich śmiałków, jednak dla uczestników z całego świata festiwal stał się najważniejszym wydarzeniem w roku. Jesteśmy dumni, że wydarzenie o takiej skali odbywa się w Lublinie.

Kiedy: 22-24 lipca 2021, godz. 12.00-21.00, 25 lipca 12.00-20.00
Gdzie: Trybunał Koronny, Brama Krakowska– Ratusz, Centrum Spotkania Kultur – Lubelskie Centrum Konferencyjne
Urban Highline Festival powstanie przy wsparciu: Fundusze Europejskie - Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Lubelskie Smakuj Życie oraz Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”. 

Pełny program festiwalu dostępny na stronie: sztukmistrze.eu
Uwaga! Organizacja wszystkich wydarzeń Carnavalu Sztukmistrzów będzie dostosowana do aktualnych obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią Covid-19.

Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Miasto Lublin
Partnerzy: Institut Français Pologne, Walonie-Bruxelles International, Fundacja Firmament, Arche Hotel Lublin, Elmax
Patroni medialni: TVP Polonia, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, e-teatr.pl.
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.

Carnaval Sztukmistrzów
22-25 lipca 2021
Śródmieście i Stare Miasto w Lublinie