W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy

Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy
09.11.200908:14

Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na drugą edycję Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Od 9 do 11 listopada będzie można zobaczyć ponad 20 filmów poświęconych narodowi żydowskiemu, jego tradycji, tożsamości narodowej i kulturowej oraz historii.
Lubelskie wydanie imprezy będzie repliką festiwalu rokrocznie odbywającego się w Warszawie. Pokazany zostanie szeroki zakres filmów, od krótkich animacji, przez filmy fabularne po dokumenty dotykające tematyki stosunków izraelsko–palestyńskich ("Palestyński niewolnik mojego ojca", "Jerozolima. The east side story"), trudnej historii Żydów w PRLu ("Szczęśliwi Żydzi", "Przystanek Dłużek") czy trochę lżejsze, pokazujące izraelską scenę rockową czy współczesną Odessę. Na szczególną uwagę zasługuje dokument "Dowódca Edelman" prezentujący życie i działalność zmarłego niedawno Marka Edelmana. Festiwal odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Homo Faber na ul. Krakowskie Przedmieście 39. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona pojemnością sali. Z przyczyn organizacyjno-technicznych nie będzie możliwości wejścia w trakcie projekcji filmu. Program festiwalu

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane