W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Filmu Queer "a million different loves!?"

Festiwal Filmu Queer "a million different loves!?"
09.12.200800:22

Festiwal Filmu Queer “a million different loves!?” jest pierwszą w Lublinie imprezą kulturalną poruszającą tematykę równości płci, praw osób LGBT oraz dyskryminacji ze względu na płeć i orientację seksualną.
Tematy te są jednymi najbardziej z palących problemów w dziedzinie praw człowieka w naszym kraju. W Lublinie Festiwal odbędzie się od 9 do 12 grudnia 2008 r. w Przestrzeni Działań Twórczych Tektura. Codziennie start o 17:00. W trakcie pierwszej edycji festiwalu w Lublinie oprócz filmów odbędą się spotkania z udziałem Kazimiery Szczuki, Krzysztofa Tomasika oraz Tomasza Kitlińskiego. Lubelski Festiwal jest częścią ogólnopolskiego Festiwalu który od października 2008 r. do lutego 2009 r. będzie odbywał się w różnych miastach Polski. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster oraz Nieformalna Grupa "a million different loves!?" Edycję lubelską organizuje Stowarzyszenie Homo Faber. Festiwal Filmu Queer jest częścią obchodów 60 Urodzin Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Festiwal finansowany jest w ramach projektu Akademia Obywatelska IV przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej