W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Kultury Alternatywnej ZdaErzenia

Festiwal Kultury Alternatywnej ZdaErzenia
15.10.200817:43

W dniach 24 - 26 października w Chatce Żaka odbędzie się Festiwal Kultury Alternatywnej "ZdaErzenia". Festiwal organizowany w ACK UMCS Chatka Żaka od 1995 roku jest na stałe wpisany w lubelską mapę kulturalną. Co roku przez "ZdaErzenia" przewijają się w sumie tysiące widzów. Odbiorcami są głównie młodzi ludzie poszukujący nowych jakości w sztuce, zainteresowani aktywnym udziałem w kulturze.
Jest to festiwal po trosze artystyczny, po trosze muzyczny, ale zawsze ważną płaszczyzną była sfera towarzyska. Festiwal od kilkunastu lat kreuje, interguje i inspiruje młode środowiska twórcze, dając pole do dialogu, wymiany doświadczeń i współpracy. Jest tubą lubelskich artystów i animatorów, a lubelskiej publiczności daje szanse na zobaczenie interesujących nowych zjawisk w kulturze i sztuce. Organizatorzy starannie dobierają artystów, którzy z różnych przyczyn, mieliby nikłe szanse zagościć w Lublinie poza ZdaErzeniami. Metodą prezentacji jest ZDERZANIE, czyli zestawianie ze sobą różnych ZDARZEŃ artystycznych - stąd nazwa ZdaErzenia. Wszystko po to, aby skonfrontowane nabrały nowego znaczenia, zilustrowały eklektyczny charakter współczesnej kultury. Dlatego "ZdaErzenia" to: kino, teatr, muzyka, fotografia, plastyka i inne formy, reprezentowane przez twórców wywodzących się z różnych środowisk, znanych i debiutujących, polskich i zagranicznych, awangardowych i tradycyjnych. Festiwal realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane