W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal "Najstarsze Pieśni Europy"

Festiwal "Najstarsze Pieśni Europy"
27.11.200812:25

W dniach 27 - 29 listopada 2008 odbywa się w Lublinie IX Festiwal Najstarsze Pieśni Europy. Podczas festiwalu prezentowane są najstarsze zachowane świadectwa kultury muzycznej dzisiejszej Europy. Organizatorzy traktują pieśni polskie, białoruskie, litewskie, ukraińskie czy rosyjskie z okresu X i XI wieku jak żywy i inspirujący składnik współczesności.
Kierowana przez Jana Bernada Fundacja "Muzyka Kresów" od wielu już lat pielęgnuje tradycje śpiewu archaicznego. Poprzez warsztaty kształci jego młodych adeptów, natomiast co roku w listopadzie zaprasza do naszego miasta najwybitniejszych jego praktyków, z różnych zakątków Europy. W tym roku usłyszymy artystów zarówno z krajów nam bliskich - z Ukrainy i Białorusi, jak i trochę dalszych, w Lublinie zagości bowiem chór z Sardynii. Program imprezy urozmaicą warsztaty, imprezy taneczne, oraz sobotnie seminarium poświęcone Ukrainie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej