W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal "Pełny Metraż" zakończony

Festiwal "Pełny Metraż" zakończony
24.11.200813:30

Dnia 23 Listopada zakończył się w Lublinie III Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż. Podczas Festiwalu, liczni widzowie mogli obejrzeć dziewięć pełnometrażowych niezależnych fabuł, wśród nich, oprócz filmów polskich - filmy z Litwy, Serbii, Czarnogóry i Wielkiej Brytanii.
W głosowaniu publiczności najwięcej głosów otrzymał i tym samym zdobył nagrodę publiczności „Multimedia Polska 2008” film „Dla Ciebie i Ognia” w reżyserii Mateusza Jemioła oraz Tomasza Zasady. W tym roku nagroda Multimedia Polska 2008 wynosi 4000 złotych. „Dla Ciebie i Ognia" reż. Mateusz Jemioł,Tomasz Zasada Polska, 2008 120' Pełnometrażowy debiut młodej ekipy filmowców z Trójmiasta, zrzeszonych w "Wytwórni Filmów Kalina". Film jest największym polskim niezależnym projektem ostatnich lat i zarazem jednym z nielicznych polskich filmów niezależnych realizowanych w technologii High Definition. Dwugodzinny thriller kryminalny, opowiada historię Adama, młodego, szalenie ambitnego dziennikarza, pracującego w lokalnej gazecie - "Kurierze Pomorza". Pewnego dnia otrzymuje on pocztą list z tajemniczym dopiskiem "Tibi et Igni" (łac. Dla Ciebie i Ognia). W liście znajduje trzy fotografie swojej narzeczonej Ani. Dziewczyna twierdzi, że osoba na zdjęciach to nie ona. Adam wszczyna śledztwo, które doprowadza go do przerażającej prawdy. Film realizowano w całości w Trójmieście. Produkcja trwała ponad dwa lata (luty 2006 - marzec 2008). Budżet był niewielki, jak na warunki produkcji filmowej i wyniósł 50 tys. zł. W filmie występują znani aktorzy trójmiejskich teatrów: Marek Richter, Małgorzata Talarczyk, Krzysztof Matuszewski, Wojciech Tremiszewski oraz młodzi absolwenci Studium Wokalno - Aktorskiego w Gdyni Małgorzata Regent, Łukasz Jakubowski, Karolina Adamska. W głównej roli obsadzony został Michał Chołka - student Krakowskiej Szkoły Teatralnej. źródło: Centrum Kultury w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane