W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”

Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”
10.06.200813:20

Wbrew wszelkim malkontentom, nasze miasto po raz kolejny potwierdza, że z jego życiem kulturalnym nie jest tak źle, jak to im sie wydaje.
Otóż, w tych dniach, gościmy w Lublinie kolejną ważną imprezę - Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”, który, mimo iż jego bieżąca edycja jest dopiero trzecią z kolei, zdążył stać się największym przeglądem teatrów z Europy Środkowej i Wschodniej. "Sąsiedzi" nie ograniczają się do sal widowiskowych, lecz wychodzą ze swymi spektaklami na ulice i place, wciągając w swe działania wszystkich chętnych. W programie przewidziane są też wydarzenia skierowane do dzieci. Festiwal "Sąsiedzi" jest konkursem skierowanym w stronę zarówno zarówno teatrów instytucjonalnych, grup profesjonalnych, jak i dla twórców niezależnych i alternatywnych. Kryterium kwalifikacyjnym jest poziom artystyczny prezentowanego dzieła. Ponadto program Festiwalu wzbogacony jest innymi działaniami jak koncerty w Klubie Festiwalowym, wystawy i spotkania z twórcami. Jego organizatorami są Centrum Kultury w Lublinie i Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane