W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film z okazji 75-lecia powstania Państwowego Muzeum na Majdanku

Film z okazji 75-lecia powstania Państwowego Muzeum na Majdanku
15.12.201923:32

„Pamiętam” to film o szczególnym miejscu – jego przeszłości i teraźniejszości, tragicznych losach związanych z obozem koncentracyjnym oraz zobowiązaniach powstałego na jego terenie muzeum wobec kolejnych pokoleń.

W 2019 roku minęło 75 lat od momentu likwidacji obozu KL Lublin i powstania Państwowego Muzeum na Majdanku. Dzieje tego miejsca tworzą doświadczenia osób, które tragicznie zginęły, ale też tych, którzy przetrwali i swoim życiem dają świadectwo tego, co się wydarzyło. To również działalność wielu muzealników, którzy od kilkudziesięciu dekad pielęgnują to dziedzictwo i dzielą się nim. 
Z okazji 75-lecia powstania Państwowego Muzeum na Majdanku powstał film niosący ze sobą przesłanie Muzeum.

 
 

Misją Państwowego Muzeum na Majdanku jest podtrzymywanie pamięci o miejscach, które znajdują się pod naszą opieką. Codzienne działania pracowników polegają na upamiętnianiu ofiar, ochronie zachowanych obiektów oraz dokumentowaniu historii obozu koncentracyjnego na Majdanku, a także obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Historii bolesnej, trudnej, będącej tym samym przestrogą i nauką dla nas wszystkich. Naszym obowiązkiem jest przekazywanie jej kolejnym generacjom.