W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filmowy pierwszy tydzień lutego w CK

Filmowy pierwszy tydzień lutego w CK
02.02.202413:25

Dokumenty, dramaty, historie zwariowane i te o zwykłych ludziach — to wszystko już w tym miesiącu w Centrum Kultury w Lublinie. 

Kinoteatr projekt proponuje widzom zabawę w postaci nowego cyklu czyli „Benshi typuje”.  Zbliża się gala rozdania Oscarów i również nasi prowadzący mają swoje typy.  W tym miesiącu w repertuarze znalazły się produkcje nominowanych reżyserów oraz te, które w tym roku walczą o nagrodę. Zaczniemy od przypomnienia „Nebraski” Alexandra Payne’a, który aktualnie ma bardzo duże szanse powalczyć o statuetki ze swoim „Przesileniem zimowym”.  

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

O tym, że kierunek na kino to dobry kierunek można przekonać się podczas seansu „Matka siedzi z tyłu”. Opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu zmarłemu w ostatniej podróży została tu przefiltrowana przez pełną czarnego humoru, skandynawską wrażliwość. W efekcie powstał film będący idealnym połączeniem czarnej komedii i kina drogi.

Luty w CK to także kontynuacja serię filmów z cyklu Kino 5 zmysłów. Tym razem zobaczymy „Świat po pracy”,  produkcję szwedzkiego mistrza dokumentu.  W XXI wieku samo pojęcie „pracy” pod wieloma względami się rozpada. To idealna sytuacja dla reżysera Erika Gandiniego, który podróżuje po całym świecie i wnikliwie, z egzystencjalnym humorem bada, co oznacza dziś słowo „praca” i czy w ogóle ma ono jeszcze dla nas jakieś znaczenie. Seans będzie poszerzony o narzędzia dostępności: audiodeskrypcję i napisy rozszerzone. 

Bilety dostępne w kasie CK oraz sprzedaży online.