W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Gala Kultury
23.06.201014:35

We wtorek, 22 czerwca w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie odbyła się Gala Kultury. Ideą wydarzenia jest podsumowanie poprzedniego roku i uhonorowanie osób zasłużonych dla lubelskiej kultury.
Podczas uroczystości zostały wręczone: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2009 r., za upowszechnianie kultury za 2009 r. oraz za całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury i sztuki wraz ze statuetką autorstwa prof. Adama Myjaka. Galę uświetnił koncert zespołu ČAČI VORBA. Laureaci Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2009 rok Zbigniew Włodzimierz Fronczek – prozaik, publicysta, poeta, krytyk literacki i regionalista uhonorowany za wybitne dokonania artystyczne w dziedzinie literatury w 2009 roku, w szczególności za trzeci tom z serii Encyklopedia legend, sensacji i anegdot Lublina pt. Historia lubelskiej nikczemności. Nagroda Miasta Lublin za upowszechnianie kultury za 2009 rok Mirosław Olszówka – wybitna osobowość świata muzycznego, kreator kultury, aktor, mim, reżyser, menadżer kultury, producent płyt i twórca wydarzeń kulturalnych, uhonorowany w szczególności za realizację projektu Inne Brzmienia Art'n'Music Festival Lublin-Lviv 2009, który integrował różne dziedziny sztuki: muzykę, teatr i plastykę. Nagroda Miasta Lublin za całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury i sztuki dr Bogusław Wróblewski – pisarz, poeta, krytyk, badacz literatury, tłumacz, pracownik naukowy UMCS w Lublinie, założyciel i od 30 lat redaktor naczelny kwartalnika Akcent. Literatura i sztuka. Nagroda jest uhonorowaniem jego dorobku literackiego i pracy redaktorskiej. Została przyznana również za bezkompromisową dbałość o wysoki poziom drukowanych tekstów, otwartość na różne postawy artystyczne i światopoglądowe oraz wspieranie młodych twórców. Dodatkowo osiem osób zostało uhonorowanych nagrodami Prezydenta Miasta: Stanisław Kozioł - główny księgowy DDK "Bronowice, Ryszard Fijałkowski - Zastępca Dyrektora Teatru im. J. Osterwy Anna Kominek - Warsztaty Kultury Barbara Luszawska - Centrum Kultury w Lublinie Waldemar Nowik - założyciel Modelarni Lotniczej przy DK LSM Krystyna Rybicka - kierowniczka filii nr 30 MBP Grażyna Mach - kierowniczka filii nr 13 MBP Piotr Dawicz - animator kultury z DK Ruta