W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Hedwig Fijen - spotkania z założycielką Manifesta

Hedwig Fijen - spotkania z założycielką Manifesta
19.01.201108:16

Europejskie Kolegium Kultury, Instytut Sztuk Pięknych WA UMCS oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na spotkania z udziałem Hedwig Fijen, dyrektorką Manifesta – Europejskiego Biennale Sztuki Współczesnej.
Wykład otwarty: Manifesta - Europejskie Biennale Sztuki Współczesnej Data: 20 stycznia 2011 (czwartek), godz. 18 Miejsce: Aula wydziału Politologii UMCS, Pl. Litewski 3, Lublin Panel dyskusyjny: Lublin i Lubelskie w dialogu ze Wschodem - przestrzeń dla festiwalu sztuki współczesnej? Data: 21 stycznia 2011 roku (piątek), godz. 10.00 Miejsce: Galeria Zajezdnia przy Instytucie Sztuk Pięknych UMCS, teren MPK, wejście od ul. Nałęczowskiej Zapewniamy tłumaczenie. Hedwig Fijen jest założycielką i dyrektorką Europejskiego Biennale Sztuki Współczesnej Manifesta, zainicjowanego w 1993 roku. Z wykształcenia historyczka i historyczka sztuki, ukończyła Uniwersytet w Amsterdamie. Przed Manifesta pracowała jako kurator w dawnym Związku Radzieckim, na Kubie i w innych krajach dawnego bloku sowieckiego. Następnie, w latach 90. minionego stulecia, dołączyła do Holenderskiego Biura Sztuk Pięknych, w którym zrodziła się idea Manifesta. Europejskie Kolegium Kultury to inicjatywa, która zrodziła się w ramach projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury - Kandydat. Jest to cykl wykładów otwartych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kultury z całej Europy. Celem Europejskiego Kolegium Kultury jest poszerzanie świadomości, podnoszenie jakości i zdobywanie kompetencji. Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób działających na polu kultury, zarówno profesjonalistów jak i amatorów do spotkania i wymiany doświadczeń. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom co do chęci nawiązywania kontaktów międzynarodowych, weryfikacji działań lokalnych w kontekście europejskim i włączania działań Lublina w jak najszerszy obieg kultury europejskiej. Naszym priorytetem jest nawiązanie i wzmocnienie współpracy z operatorami kultury z rożnych miejsc w Europie, także z państw znajdujących się poza jej unijnymi granicami oraz wzbudzenie zainteresowania Europy Lublinem. Chcemy aby w Lublinie toczył się coraz bardziej ożywiony dialog na ważne tematy, aby stymulował on rozwój miasta, zobowiązywał do rozwijania umiejętności słuchania i wymieniania opinii, do empatii w podejściu do innego i efektywności w działaniu. Już dziś przyciągamy do nas wybitne osobowości. Część wykładów jest do obejrzenia w sieci. W nadchodzących miesiącach planujemy regularne wizyty kolejnych gości. W ramach Europejskiego Kolegium Kultury umożliwiamy również artystom i operatorom kultury z Lublina uczestnictwo w międzynarodowych sieciach współpracy min: Aerowaves, IETM (International Network for Contemporary Performing Arts).