W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

I edycja festiwalu krytycznych filmów dokumentalnych

I edycja festiwalu krytycznych filmów dokumentalnych
27.06.201014:38

Globale to międzynarodowy projekt grup filmowo-aktywistycznych w Berlinie, Lipsku, Marburgu, Montevideo, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Toruniu i Warszawie. Od 27 czerwca do 2 lipca o godz. 21 będzie można zobaczyć 11 filmów poruszających takie problemy jak: imigracja do Europy, neokolonializm w Afryce oraz sytuacja w Palestynie i Izraelu. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.
Pokazy z bloku „Globale” odbywają się w ramach międzynarodowego projektu Globale, organizującego festiwale i pokazy filmów zrywających z obrazem świata kształtowanym przez komercyjne media. Traktując film jako punkt wyjścia do dyskusji, Globale ma kształtować debatę na temat globalnych zależności, nierówności ekonomicznych i społecznych oraz istniejących relacji władzy. Grupy Globale działają na zasadzie otwartego kolektywu dobrowolnie zaangażowanych aktywistów, dziennikarzy, filmowców i entuzjastów kina, pracujących bez formalnych hierarchii i struktur władzy. Pierwsza grupa powstała w Berlinie, obecnie festiwale i pokazy filmów organizują grupy w Peru, Urugwaju oraz w Polsce. Program festiwalu można znaleźć na stronie. Festiwal jest częścią projektu "Kino pod Tekturą".

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane