W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

II Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna” - zgłoszenia!

II Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna” - zgłoszenia!
30.01.202309:06

„Lubelska Wiosna” jest konkursem malarskim o zasięgu ogólnopolskim, mającym na celu promowanie i wpieranie młodych artystów poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa, skierowanym dla osób do 35. roku życia – absolwentów kierunków artystycznych.


Pierwsza edycja konkursu „Lubelska Wiosna” okazała się być dużym sukcesem. Wpłynęło około 1000 prac od niemal 300 uczestników.
„Lubelska Wiosna” jest jedynym tego typu cyklicznym wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim po wschodniej stronie Wisły skierowanym do profesjonalistów w dziedzinie malarstwa. Jednocześnie w żaden sposób nieograniczającym twórców jeśli chodzi o temat, technikę i konwencję.


„Lubelska Wiosna” ma za zadanie upowszechnianie kultury w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów. Efektem II Ogólnopolskiego Biennale „Lubelska Wiosna” będzie zrealizowana w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wystawa finałowa, wybranych przez jury prac. Planowane jest wydanie także katalogu wystawy.
Realizując projekt kładziemy nacisk na to, co najważniejsze czyli profesjonalizm i wysoki poziom artystyczny wyłonionych w konkursie prac. Nad wydarzeniem czuwać będzie wyspecjalizowane w dziedzinie malarstwa jury w składzie: Sławomir Toman – przewodniczący, Kinga Nowak, Zbigniew Rogalski, Marcin Zawicki oraz Mariusz Drzewiński.


Obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 100 zł 


Jury podczas posiedzenia wybierze Laureatów konkursu. Nagrodzone prace będą wybierane spośród zakwalifikowanych do prezentacji na Wystawie. Werdykt Jury ogłoszone zostaną w dniu otwarcia wystawy. Łączna pula nagród wynosi 100 tys. zł:

  • Grand Prix - Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 30 tys. zł,
  • Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego: 25 tys. zł,
  • Nagroda Prezydenta Miasta Lublin, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023: 25 tys. zł,
  • Nagroda Dyrektora CSK: 20 tys. zł.

II Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna”:

  • Wysyłanie kart zgłoszeniowych do 3 marca 2023 r.
  • Publikacja listy zakwalifikowanych prac do wystawy pokonkursowej do 13 marca 2023 r.
  • Wysyłka prac zakwalifikowanych do wystawy do 22 marca 2023 r.
  • Wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników 31 marca 2023 r. godz. 18:00

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin.