W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

IMPROVISA – Life in Motion. Przedstawiamy zwycięzców i zwyciężczynie!

IMPROVISA – Life in Motion. Przedstawiamy zwycięzców i zwyciężczynie!
18.04.202109:27

IMPROVISA – Life in Motion to dwuletni projekt, który odbywa międzynarodową podróż po Europie. Galeria Labirynt bierze udział w tym przedsięwzięciu, którego celem jest przybliżanie kultury osobom, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do muzeów czy galerii.

Są to na przykład imigranci, mieszkańcy oddalonych od centrów kulturalnych wsi i miasteczek czy osoby osadzone w zakładach karnych. Drugą grupę stanowi młodzież, która dopiero staje się odbiorcami kultury. Improvisa wspiera także artystów, muzealników i pracowników galerii w stawaniu czoła zmieniającym się wymaganiom współczesności, aby umożliwić skuteczne docieranie do publiczności. Projekt poszukuje nowych form aktywności skoncentrowanych wokół sztuki, stawia na reinterpretację kultury i wzmacnianie międzykulturowego dialogu. Do tego celu wykorzystuje technologie cyfrowe i mobilne.

Po trudnym wyborze, który uwzględniał takie kryteria, jak: pomysł na projekt oraz artystyczny dorobek, z przyjemnością informujemy, że w międzynarodowym przedsięwzięciu udział wezmą:

  • Smaragda Nitsopoulou (Grecja)
  • Ema Ferreira (Portugalia)
  • Renata Jaworska & Marcus Schwier (Polska/Niemcy)
  • Claudio Beorchia (Włochy)

Kolejnym etapem jest praca wyłonionych w konkursie artystek i artystów. We wspólnym, kreatywnym laboratorium będziemy szukać pomysłów na różne aktywności związane ze sztuką, którymi można zainteresować nową publiczność. Efektem staną się rezydencje i warsztaty, które odbędą się w Atenach, Polsce i Słowenii w partnerskich instytucjach, którymi są:

  • Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej w Atenach
  • Muzeum Historii Współczesnej Słowenii w Lublanie
  • Galeria Labirynt w Lublinie

Ich terminy będą uzależnione od pandemicznych restrykcji.

Więcej informacji o konkursie oraz zwyciężczyzniach i zwycięzcach można znaleźć na stronie: improvisa.net oraz kreatywna-europa.eu/fundedprojects/improvisa-life-in-motion