W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

In Garden. Festiwal Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej już w najbliższy weekend

In Garden. Festiwal Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej już w najbliższy weekend
31.07.202215:04

„In Garden. Festiwal Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej” to cykliczne, trzydniowe święto syntezy sztuki i natury.

Nadrzędną atrakcją festiwalu jest wystawa ogrodów pokazowych, przygotowanych przez artystów, architektów krajobrazu czy architektów, każdy ogród tematyczny łączy ze sobą przyrodę z komponentami sztuki. Wystawie głównej towarzyszyć będą spotkania z artystami-ogrodnikami, architektami, architektami krajobrazu, artystami.

Program skierowany jest do szerokiej publiczności, amatorów piękna krajobrazu, miłośników przyrody, mieszkańców miasta, turystów, gości przybyłych na festiwal, główny blok festiwalu obfitować będzie w wystawy plenerowe sztuki, spotkania z artystami, rzeźbiarzami czy też koncerty kameralne. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w centrum Lublina, w zabytkowej, ale też zielonej przestrzeni dawnego Browaru.

Edycja 2022 – Powroty

Powrót nie oznacza cofania się ani nostalgii za minionym. Powrót jest antycypacją teraźniejszości i wyrazem świadomości naszej tożsamości i dziedzictwa kulturowego. Takie właśnie wartości organizatorzy chcą zaproponować odbiorcom i poprzez sztukę zachęcić do powrotów: przede wszystkim na łono natury, do wieloletnich tradycji, gościnności, wartości humanistycznych i uniwersalnych zasad.

Tak, jak w poprzednich edycjach główną atrakcją wydarzenia będą tematyczne ogrody pokazowe, łączące ze sobą elementy sztuki z szeroko rozumianą naturą. Do współpracy zaproszeni zostali twórcy, mistrzowie ogrodnictwa, artyści, którzy w duchu przewodnich haseł stworzą ogrody pokazowe.

Festiwal In Garden jest w naszej ocenie działaniem o dużym potencjalne twórczym i społecznym. Wpisuje się w idee inkluzywności i konsekwentnego podnoszenia świadomości odbiorców sztuki.

PEŁEN PROGRAM FESTIWALU