W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inauguracja sezonu artystycznego 2009 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego

Inauguracja sezonu artystycznego 2009 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego
29.04.200916:46

Wydarzeniem otwierającym w tym roku sezon artystyczny Muszli Ogrodu Saskiego będzie koncert zespołu Szeligowski Brass Band 2 maja o godzinie 16:00.
Szeligowski Brass Band: Zespół został utworzony 1 września 1995 r. z inicjatywy dyr. Honoraty Pukos. Celem jego powstania było zachęcenie uczniów, uczących się gry na instrumentach innych niż smyczkowe, do rozwijania swoich umiejętności. Z upływem czasu część absolwentów szkoły uczestnicząca w zajęciach zespołu podjęła naukę na wydziałach muzyki rozrywkowej uczelni w Katowicach i Warszawie. d początku istnienia aż do chwili obecnej opiekunem, oraz głównym aranżerem zespołu jest Krzysztof Rogowski – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (1994 ). Muzyka prezentowana przez Szeligowski Brass Band to: - standardy jazzowe - muzyka latynoamerykańska - przeboje muzyki filmowej O Muszli Koncertowej: Na najbliższe cztery miesiące zaplanowany został bogaty program kulturalny, na który składają się wartościowe i atrakcyjne wydarzenia ze świata muzyki, teatru, kina, tańca. Organizatorzy zapraszają na występy zespołów z różnych nurtów muzycznych, spektakle teatralne, festyny rodzinne, pikniki, pokazy tańca oraz zupełnie nowe moduły Kina Pod Gwiazdami. Muszla Koncertowa to: - bogata oferta kulturalna - możliwość aktywnego wypoczynku dla wielu mieszkańców Lublina - rodzinne, bezpieczne i twórcze spędzanie wolnego czasu - szansa na kontakt z teatrem, kinem, piosenką i kabaretem Organizator: Warsztaty Kultury - Filia Centrum Kultury w Lublinie kontakt: tel: (081) 533 08 18, e-mail: www.muszla.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej