W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Integrator muzyczno-artystyczny

Integrator muzyczno-artystyczny
07.02.201020:49

Armia, Apteka, Kolaboranci, Brylewski & Kelner, The Bill – Ci znani oraz Komische Pilze, Plagyat, Sekta Denta, Psychoza, Totalizator, In Brief – lokalni, młodsi, również lubiani. Wszystko to okraszone grafikami i multimediami młodych twórców w atmosferze zabawy i spontaniczności.
To właśnie integracja pod szyldem integratora muzyczno-artystycznego, który otwartością nawiązuje do dawnego Jarocina, a charakterem i atmosferą zbliży się do pierwszych edycji Zdaerzeń. Ta kompilacja muzyki, sztuki, pokoleń i charakterów ożywi przestrzeń „Chatki Żaka” już 12 i 13 lutego. Projekt integrator muzyczno-artystyczny powstał z silnej potrzeby ożywienia środowisk kulturalnych Lublina, aktywizacji ludzi i miejsc. Występy legendarnych poniekąd muzyków wraz z mało znanymi artystami mają pokazać, że w muzyce i sztuce tak naprawdę najważniejsza jest pasja, która łączy bez względu na przynależność wiekową, stylistyczną czy artystyczną. Wszystkie wydarzenia związane z imprezą będą podporządkowane właśnie temu celowi. Choć głównym punktem programu będą oczywiście koncerty na dużej scenie, gdzie zaprezentują się zespoły znane, to życie towarzyskie imprezy koncentrować się będzie na scenie prezentacji młodych i przestrzeni ją otaczającej. To właśnie tam odbędą się wszystkie najistotniejsze programowo wydarzenia. Tu zagrają młode zespoły, których dokonania warto będzie śledzić w najbliższym czasie. To właśnie w tej przestrzeni zaprezentują się graficy i multimedialiści, którzy zmuszą nas do zwolnienia tempa. Wreszcie to właśnie tu odbędzie się na koniec każdego dnia jam session z udziałem wszystkich chętnych i muzyków prezentujących się na dużej scenie. A znając charakter niektórych z nich, jak choćby legendarnego już Roberta Brylewskiego ten punkt programu może się przerodzić w prawdziwy happening muzyczny. Program wydarzenia

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej