W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

IV. edycja Festiwalu „Śleboda/Danutka” już za niespełna dwa tygodnie

IV. edycja Festiwalu „Śleboda/Danutka” już za niespełna dwa tygodnie
07.06.202206:54

Już za niespełna dwa tygodnie w Teatrze Starym, w dniach 15-18 czerwca odbędzie się kolejna, IV. edycja Festiwalu „Śleboda/Danutka”, której gośćmi będą: Grzegorz Jarzyna, Elżbieta Kołtonowicz, Małgorzata Mazur, Piotr Gruszczyński, Dominika Kluźniak, Michał Rosa, CeZik i Eva Rysova. 

Między 15 a 17 czerwca zostaną zaprezentowane spektakle i filmy, które w sposób szczególny, ale też nieoczywisty, ukazują kunszt aktorski Patronki festiwalu oraz Laureatów nagrody „GONG DANUTKI”.

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa, ponieważ rok 2022 to obchodu podwójnego jubileuszu Teatru Starego w Lublinie: 200-lecia istnienia oraz 10-lecia wznowienia działalności. Wobec tego, nagrodą „GONG DANUTKI” uhonorowany zostanie nie jeden, a dwójka wybitnych aktorów - panią Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz pan Krzysztof Globisza.

Statuetki zostaną wręczone podczas specjalnego koncertu jubileuszowego "Vivat Teatr Stary", który odbędzie się 18 czerwca o godzinie 20.00 na Rynku Starego Miasta w Lublinie. Tego wieczoru na scenie wystąpią tegoroczni oraz wszyscy dotychczasowi Laureaci Gongu: Janusz Gajos, Krystyna Janda i Jan Peszek: oraz Artyści, którzy na scenie Teatru Starego mocno zaznaczyli swoją obecność w ostatnim dziesięcioleciu: Kuba Badach, Marta Ledwoń, Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Turnau i Magda Umer. Kierownictwo muzyczne nad koncertem obejmie Krzysztof Herdzin, a gospodarzami wieczoru będą: Alina Makarczuk, Michał Nogaś i Grażyna Torbicka.

Koncert będzie prowadzony w 2 językach - polskim i ukraińskim oraz tłumaczony na polski język migowy.

Darmowe wejściówki do strefy miejsc siedzących będą dostępne w kasie Teatru od 6 czerwca. Ilość wejściówek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.