W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jacek Podsiadło z Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej

Jacek Podsiadło z Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej
26.10.201501:49

Jacek Podsiadło nagrodę otrzymał za swój ostatni tom, „Przez sen”, który został wydany przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”.
Tom ten jest efektem współpracy poety z graficzką Małgorzatą Rybicką. Poeta zauważa, że dzięki graficznej oprawie i nietypowemu składowi, sensy zawarte w wierszach zostały właściwie oddane. Warto podkreślić, że Jacek Podsiadło otrzymał w tym roku na festiwalu „Miasto Poezji” nagrodę „Kamień”, a tom „Przez sen” znalazł się w ścisłym finale Nagrody Nike 2015.

Jak podają organizatorzy nagrody na Facebooku: Kapituła zdecydowała na przyznanie nagrody tym poetom ze względu na wysoki poziom ich poezji, skomplikowane obrazowanie i wirtuozerię językową.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książką poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po polsku lub w przekładzie na język polski. Na nagrodę składają się statuetka oraz 200 tys. złotych. Jeśli laureatem jest autor obcojęzyczny, nagrodę w wysokości 50 tys. złotych otrzymuje również tłumacz zwycięskiego tomu.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane