W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jarmark Jagielloński nagrodzony!

Jarmark Jagielloński nagrodzony!
08.05.200916:06

Centrum Kultury w Lublinie otrzymało główną nagrodę w II edycji ogólnopolskiego konkursu Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich za projekt "Jarmark Jagielloński - promocja wspólnego dziedzictwa Wschodu i Zachodu".
Jarmark nagrodzono w kategorii "Turystyka transgraniczna i międzynarodowa". Była to jedna z kategorii cieszących się w tym roku największą popularnością. Do udziału w konkursie zgłoszono w niej bowiem aż 22 projekty. W ścisłym finale Jarmark Jagielloński wygrał z projektem "Szlakiem architektury art déco. Stalowa Wola, Lwów" Najlepsze projekty wybrała kapituła pod kierunkiem Anity Noskowskiej-Piątkowskiej, Zastępcy Dyrektora Departamentu Informacji, Promocji i Szkoleń w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, która analizowała nadesłane na konkurs ankiety oraz materiały ilustrujące przedsięwzięcia współfinansowane z Funduszy Europejskich. Nagrody przyznane zostały w 7 kategoriach: Obiekt turystyczny/gastronomiczny, Rewitalizacja, Zabytek (w tej kategorii jednym z nominowanych było Muzeum Lubelskie w Lublinie za projekt „Ochrona i konserwacja Zamku Lubelskiego – najcenniejszego zabytku regionu między Wisłą a Bugiem”), Produkt promocyjny, Turystyka aktywna, Turystyka transgraniczna i międzynarodowa oraz Turystyka na obszarach wiejskich Ogłoszenie zwycięzców nastąpiło w czwartek 7 maja 2009 na Zamku Królewskim w Warszawie podczas II Forum Funduszy Europejskich. Podczas uroczystej gali nagrodzeni otrzymali statuetki i dyplomy z rąk Minister Rozwoju Regionalnego Pani Elżbiety Bieńkowskiej. Jarmark Jagielloński w Lublinie reprezentowali: Piotr Zieniuk (koordynator), Karolina Waszczuk (koordynatorka ds. artystycznych) oraz Agnieszka Wojciechowska (koordynatorka ds. PR i marketingu). Zwycięstwo w konkursie to jednak nie tylko prestiż w postaci pięknej statuetki wręczanej w świetle kamer i fleszy aparatów podczas uroczystej gali wieńczącej Forum Funduszy Europejskich. To także konkretne działania promujące zwycięzców w kraju i za granicą. Nagrodzone projekty otrzymują bowiem pięknie wydane katalogi, filmy promocyjne, informacje w mediach, multimedialną wystawę „Polska pięknieje” (prezentowaną m. in. na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Brukseli) oraz specjalną tablicę pamiątkową. Konkurs organizowany jest na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przez firmę Smartlink specjalizującą się w promocji Funduszy Europejskich i dobrych praktyk przy współpracy z Wydawnictwem Pascal, liderem rynku przewodników turystycznych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane