W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jarmark Jagielloński we Lwowie

Jarmark Jagielloński we Lwowie
03.10.200821:21

5 października we Lwowie zaprezentuje się ponad 40 artystów z Lublina. Wystąpią oni podczas I Miejskiego Festiwalu Piwa „Tylko we Lwowie”, który jest nawiązaniem do festiwali piwa jakie odbywają się w całej Europie.
Reprezentacja lubelska zaproszona została do Lwowa z programem artystycznym nawiązującym do oprawy artystycznej ostatniego Jarmarku Jagiellońskiego. Po ulicach Lwowa przechadzać się będzie zatem barwny korowód złożony z kuglarzy, żonglerów, tancerzy Zespołu Muzyki Dawnej Belriguardo oraz zaprzyjaźnionej kapeli węgierskiej Hollòènek Hungarica. Mieszkańcy Lwowa zobaczą też specjalny pokaz tańca z ogniem oraz pokazy akrobacji. Wraz z organizatorami Jarmarku oraz artystami do Lwowa pojedzie też nowy symbol Jarmarku Jagiellońskiego, czyli samojezdna miedziana kura. Oprócz artystów z Lublina do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali twórcy z Czech, Ukrainy, Niemiec oraz z Irlandii. źródło: Centrum Kultury w Lublinie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane