W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jazz zawładnął Lublinem - trwa 12. Lublin Jazz Festiwal!

Jazz zawładnął Lublinem - trwa 12. Lublin Jazz Festiwal!
14.07.202108:34

Centrum miasta wypełniły jazzowe rytmy. Rozpoczynającą się 12. edycję Lublin Jazz Festiwalu otworzył koncert grupy, która zabrała publiczność w podróż po muzyce obecnej w polskim kinie lat 60. 

Not For Sale -  bo to o nich mowa, zaproponują słuchaczom kultowe utwory ikon polskiego jazzu, takich jak Krzysztof Komeda, ale w odświeżonych aranżacjach. Muzycy zaprezentują repertuar z wydanej wiosną płyty "Alibi". Z kolei Aleksandra Kutrzepa Quartet połączy siły z Mikołajem Trzaską czyli autorem muzyki do takich filmów jak "Róża", "Wołyń" czy "Kler". Instrumentaliści zaprezentują materiał z albumu „No One Knows Where”. Spontaniczna improwizacja oraz medytacyjny trans to coś, to ma do zaproponowania instrumentalna orkiestra/kolektyw Mikorelementy.

Na scenie Wirydarza Centrum Kultury zagra też ze swoim składem Piotr Damasiewicz. Muzycy podejmą się reinterpretacji płyty "Sent" autorstwa Andrzeja Trzaskowskiego, a do współpracy zaprosili amerykańskiego saksofonistę Davida Murraya. James Holden i Wacław Zimpel przygotowali wydarzenie audiowizualne. W ich wykonaniu zabrzmią improwizowane partie klarnetu połączone z modularnymi syntezatorami. Czołowi artyści młodego pokolenia w Polsce wypełnią przestrzeń Wirydarza mocniejszymi brzmieniami. Emil Miszk & The Sonic Syndicate zagrają kompozycje zaaranżowane z pazurem i smakiem. 

Oprócz tego w programie koncerty Billy Hart Quartet i Tomasza Dąbrowskiego w towarzystwie Istnień Poszczególnych. Ta grupa poświęciła swój projekt pamięci jednego z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej – Tomasza Stańki. Z kolei Piotr Baron Quartet zaprezentuje utwory Zbigniewa Wodeckiego w niestandardowych aranżacjach. Usłyszymy też gości z Austrii czyli zespół Prim


Lublin Jazz Festiwal to nie tylko muzyka. Wydarzeniu towarzyszą: wystawa "Jazz Tyrmanda" oraz spotkanie autorskie
wokół autobiografii Mikołaja Trzaski. Festiwal zakończy Jam session. 

Bilety są dostępne w kasie Centrum Kultury lub online.
Szczegółowy program

12. Lublin Jazz Festiwal
12-18 lipca 2021
Centrum Kultury w Lublinie