W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jerzy Małek Quartet w ​Centrum Kultury w Lublinie

Jerzy Małek Quartet w ​Centrum Kultury w Lublinie
01.11.202321:18

Centrum Kultury w Lublinie otwiera listopad muzycznie. Jerzy Małek to znakomity trębacz i kompozytor, który wystąpi w naszym mieście razem z czołówką polskiej sceny jazzowej. 

Jerzy Małek oprócz działalności jazzowej ma na swoim koncie bogate doświadczenie w tworzeniu muzyki do teatru i filmów. W skład quartetu, z którym Jerzy Małek koncertuje wchodzą przyjaciele będący obecnie absolutną czołówką w polskim jazzie i mający za sobą wieloletnią współpracę z legendami zarówno polskiej, jak i światowej sceny muzycznej. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje z płyt „Air”, „Stalgia”, „Black Sheep” oraz najnowszej „Gravity”. 

Najistotniejszą cechą twórczości Jerzego Małka jest chęć odzwierciedlenia rzeczywistości poprzez dźwięki. Język jazzu jest jakby stworzony do snucia różnego typu opowieści. W każdym utworze poprzez barwę harmonii i jej następstw można wychwycić intencję przekazu, narracji, historii która wyłania się i poprzez improwizację nabiera pełni. Improwizacja, w przypadku twórczości trębacza odzwierciedla istotę snutych opowieści. Czasem smutnych, czasem wesołych, różnych w swej odmienności i odcieniach. 

Bilety dostępne w kasie CK lub sprzedaży online

Jerzy Małek Quartet
2 listopada, godz. 19:00
Sala Widowiskowa CK

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane