W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kalendarium wydarzeń kulturalnych do 30 czerwca!

Kalendarium wydarzeń kulturalnych do 30 czerwca!
26.06.202008:30

Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji na ostatni tydzień czerwca.

Kalendarium wydarzeń:

Piątek, 26 czerwca, godz: 16:00-17:00
Historie Żabki online
Organizatorzy: Karuzela Sztuki i Centrum Kultury w Lublinie
Warsztaty w postaci kolażu audio-wizualnego, zachęcają do ćwiczenia uważności i wyzwalają twórczą ekspresję.
Kolejny odcinek to podróż do świata obrazów. Poprzez malarską wędrówkę wspólnie badamy zjawisko izolacji oraz emocji, które jej towarzyszą. Dzieła Pabla Picassa, Jana Vermeera, Vilhelma Hammershøia czy Léona Spilliaerta zyskują nieznane dotąd życie. Materiały filmowe zachęcają do autorefleksji, przetwarzania swoich uczuć na sposób twórczy.
„Historie żabki” uzupełniają program edukacji dla dzieci w Centrum Kultury o aspekt ekspresji, medytacji dla dzieci i twórczości audio-wizualnej.

Piątek, 26 czerwiec, godz. 19:00-20:30
Koncert Rasm Almashan w Radiu Lublin w Radio Lublin

Rasm Almashan to polsko-jemeńska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły Kultura de Natura oraz Soomood. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym Laboratorium oraz z Orkiestrą NAXOS Milo Kurtisa i Kostka Yoriadisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego World Orchestra, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR)

Koncert z udziałem publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na stronie radia; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.
Zaproszenia na koncert można wygrać na antenie Radia Lublin.

Piątek, 26 czerwiec, godz.: od 20:30- 23:00
Koncert: Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest

Organizatorzy: Centrum Kultury w Lublinie, Lublin Jazz, Sony Music Poland, Wirydarz

Projekcja zapisu koncertów, która odbędzie się w Wirydarzu jest związana ze światową premierą czteropłytowego wydawnictwa „SPiRiTS in the Forest". Ta specjalna edycja zawiera 4 płyty (dwie z wideo i dwie ze ścieżką dźwiękową). Dostępna będzie także wersja z CD z samym soundtrackiem. Dyski wideo zawarte w pakiecie, to relacje z dwóch koncertów w amfiteatrze Waldbühne, które jeszcze nigdy nie były opublikowane w całości oraz film dokumentalny. „Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest” ustanowiło „nowy, złoty standard” w kategorii filmów koncertowych - tak o produkcji można było przeczytać w magazynie Forbes. Reżyser Anton Corbijn ukazał nowy zamysł w tworzeniu muzycznego dokumentu. Narracje prowadzi sześciu fanów Depeche Mode z różnych zakątków świata. W filmie ukazane są ich skrajnie różne życiorysy, które łączy jedna rzecz - miłość do Depeche Mode. Kinowa wersja dokumentu „Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest” miała swoją premierę na 3 tysiącach ekranów w prawie 80 krajach w listopadzie. Produkcja została obejrzana przez 220 tysięcy osób.

Sobota, 27 czerwiec, godz. 19:00
Świetliki - live stream z koncertu | Strefa Innych Brzmień

Organizatorzy: Inne Brzmienia, Warsztaty Kultury, Lublin - Miasto Kultury, ŚWIETLIKI - zespół brutalnych doświadczeń,
Zespół wydał do tej pory siedem płyt długogrających, z których ostatnia „Wake Me Up Before You F*** Me” (polska wersja tytułu brzmi: „Zbudź mię zanim pocałujesz”) ukazała się w kwietniu tego roku i z racji pandemii COVID-19 nie doczekała się dotąd promującej ją trasy koncertowej. Choć album ukazał się w czasie społecznej izolacji, sprzyjającej rozważaniom o losie świata, perspektywie jakiegoś końca i widmie nieuchronności, to, jak można przeczytać na stronie wydawcy, nie jest to album stricte pandemiczny. –„Teksty są smutne i groza istnienia z nich się wyłania. Muzyka jest melancholijna dość. Jednakowoż to nie z powodu epidemii, tylko z powodów głębszych. Ale element nadziei gdzieś tam na dnie pulsuje i ze smutkiem się ładnie przeplata.”
Zespół Świetliki wystąpi w składzie: Grzegorz Dyduch, Zuzanna Iwańska, Marek Piotrowicz, Tomasz Radziszewski, Marcin Świetlicki, Michał Wandzilak.

Sobota, 27 czerwiec, godz.12:00-12:00
Sobota w Labiryncie - warsztaty na ZOOM | tłum. na PJM

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Na warsztatach będziecie inspirować się grafikami i rzeźbami Wojciecha Fangora inspirowanymi sztuką op-artu i minimalizmem. Wykorzystując rozmaite techniki oparte na drukarstwie, wykonacie wzory, które będzie można w łatwy sposób multiplikować i nakładać na różne powierzchnie.
Warsztaty będą realizowane on-line w formie wideokonferencji na platformie Zoom. Szczegóły na profilu społecznościowym Facebook

Sobota-Niedziela, 27 - 28 czerwiec, godz. 12:00
Teatralne podróże LIVE!

Organizator: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie  

Teatralne podróże LIVE! to nowy cykl działań Teatru Andersena w sieci, tym razem na żywo! W każdą niedzielę o g. 12:00, na profilu Facebook pojawią się aktorzy teatru razem z wyjątkowym gościem - maskotką teatru - żółtym kogutem z czarnym dziobem, który nie ma jeszcze imienia, ale może Wy jakieś mu wymyślicie?
To lalka zaprojektowana i wykonana przez Cezary Sielicki w pracowni plastycznej Teatru, animowana przez Bogusław Zbigniew Byrski. Zapraszać będzie ona do wspólnej rozmowy aktorów. Koncepcję merytoryczną opracowała: Gosia Adamczyk - pedagożka teatralna, która na co dzień kieruje Działem Edukacji Teatralnej.
Każde spotkanie na żywo to inna podróż w czasie i przestrzeni i inna wyspa teatralna……

Sobota-Niedziela, 27-28 czerwiec
Tymoteusz i Psiuńcio

Organizatorzy: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury
27 czerwiec, godz. 16:00
28 czerwiec, godz. 12:00

„Tymoteusz i psiuńcio”. Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o misiu Tymoteuszu to klasyka polskiej dramaturgii dla teatru dla dzieci. Pomimo, iż miśkowi „strzeliła” już pięćdziesiątka trzyma się świetnie i dziś trudno znaleźć teatr, który w repertuarze nie miałby jakiejś z przygód Tymcia. Tym razem Tymoteusz postanawia mieć, wbrew woli Taty, przyjaciela Psiuńcia… A co z tego wyniknie?…
Szczegóły na profilu społecznościowym Facebook


Poniedziałek, 29-30 czerwca, godz. 00:00-23:59
Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

Organizator: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na wystawę kolekcji 2700 tajemniczych, szklanych negatywów odkrytych w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Do końca czerwca wybrane zdjęcia możesz oglądać na wystawie plenerowej w Zaułku Hartwigów.

Poniedziałek, 29 czerwiec, godz. 19:00
Dobranocka z ilustracją | Baśnie Braci Grimm

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na dobranockę "Kot w butach" zilustrowane oryginalnymi grafikami z XIX i pierwszej połowy XX wieku.

Poniedziałek, 29 czerwiec, godz. 16:00
Odczarujmy lektury | Teatroteka Andersena-| Maryla Graniczka | "Kruk i Lis", Ignacy Krasicki

Organizatorzy: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury

W ramach cyklu Odczarujmy lektury usłyszą i zobaczą Państwo takie teksty jak – bajki Krasickiego, mity greckie, przypowieści Biblijne, legendy Polskie, poezje Jana Brzechwy, Gałczyńskiego, Tuwima, a także fragmenty Pana Tadeusza. Pomysłodawczynią programu i autorką koncepcji jest Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna.
Emisje filmów będą dostępne jednocześnie na stronie teatru, profilu Facebook oraz YouTube, bez ograniczeń.


Wtorek, 30 czerwiec , godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną- Lalki trickowe

Organizator:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Opisem i pełna prezentacja jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w Teatrze Andersena - tym razem będzie to Lalka stolikowa.
Prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie teatru.


Wtorek, 30 czerwiec, godz. 20:30
Benshi Live - Klasyka Kina - Cyrk
Organizatorzy:
Benshi, Centrum Kultury w Lublinie, Kinoteatr Projekt

Uciekając przez policjantem Tramp przypadkowo trafia na cyrkową arenę wzbudzając aplauz widowni. Dyrektor cyrku (Al Ernest Garcia) postanawia zatrudnić go jako woźnego, licząc, że przy okazji będzie rozśmieszał widzów. W ten sposób Tramp zostaje "zawodowym" komikiem. Jednak atmosfera pracy w cyrku jest daleka od spokojnej. Dyrektor znęcą się nad swoją bratanicą (Merna Kennedy) i nie pozwala jej myśleć o ślubie z linoskoczkiem. Zadurzony w dziewczynie Tramp postanawia im pomóc, dając przy tym występ cyrkowy wszech czasów. Jego ekwilibrystyczny spacer po linie, z czterema małpami, rowerem i spodniami w kostkach, od prawie stu lat rozśmiesza nawet tych, którzy nie lubią clownów.
Miejsce: Wirydarz CK
Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane