W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Karnawał Teatralny: spektakl o dorastaniu i scena impro

13.01.202020:25

„Tytuł roboczy „MY”” w reżyserii Edmunda Kuryluka oraz wieczory z Poławiaczami Pereł to dwie z ponad stu propozycji, w których weźmiemy udział w tym tygodniu w ramach Karnawału Teatralnego.

Co to jest „koniara”, „iluminaci”, „sylwester z Andrzejem Dudom”, „Coconut song” i „unicorn” – młodzież wie. A widz dowie się na pewno, ponieważ to motywy składowe spektaklu „Tytuł roboczy „MY”” – spektaklu stworzonego przez młodzież dla młodzieży i o młodzieży. Spektakl, będący pierwszą częścią trylogii, przy pomocy języka i kodu młodzieży w lekki sposób opowiada o momencie przejścia od dzieciństwa do młodości. Wykreowany bohater zbiorowy „MY” to swoisty everyman, choć każda z sześciu aktorek to zarazem indywidualność. Całość dopełniają ciekawe rozwiązania scenograficzne i wyjątkowa muzyka.
Z kolei założona przez Przemka Buksińskiego grupa „Poławiacze Pereł” to jedna z najbardziej doświadczonych grup improwizacyjnych. Nikt tak szybko i tak łatwo nie łapie kontaktu z publicznością jak oni. Improwizacja to sztuka tworzenia „tu i teraz”, sprawdzian kreatywności i spontaniczności. Zatem Poławiacze, podobnie jak widzowie tworzący z nimi spektakl, nie wiedzą gdzie ich zaprowadzą i jak się zakończą układane historie. 

Bilety dostępne online i w kasie Centrum Kultury

  • Teatr MGAP: „Tytuł roboczy „MY”” / 15 stycznia / godz. 11:00 i 16:00 / Sala Czarna
  • Scena Improv: Poławiacze Pereł / 16, 17, 18 stycznia / godz. 19:00 / Sala Widowiskowa