W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kino CK w kwietniu
31.03.202210:04

Kwiecień to dobry czas nie tylko na spacery i wiosenne porządki. Warto również wybrać się do kina. Ten miesiąc w Centrum Kultury w Lublinie przyniesie widzom filmowy powiew świeżości, nie zabraknie też uznanych klasyków.

W kwietniu na ekran Kina CK powraca produkcja, która swoją premierę miała na festiwalu w Gdyni, gdzie zdobyła główną nagrodę w kategorii filmów mikrobudżetowych. „Piosenki o miłości” są popisem reżyserskim, aktorskim i muzycznym. To prosta historia o rodzącym się uczuciu młodych ludzi z dwóch różnych światów, okraszona nastrojowym wokalem debiutującej na srebrnym ekranie Justyny Święs, wokalistki zespołu The Dumplings.

Relacjom międzyludzkim i miłości poświęcona jest również animacja Jonasa Pohera Rasmussena. „Przeżyć” to seria wywiadów z Animem, który aby móc wieść szczęśliwe życie z ukochaną osobą, musi zmierzyć się z przeżytymi traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa.

Uczuciom przyglądał się również Ryūsuke Hamaguchi i to z sukcesem. „Drive my car” został nagrodzony Oscarem w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Mamy tutaj do czynienia z potężnym ładunkiem emocjonalnym. Główny bohater szuka sposobu aby poradzić sobie ze smutkiem po stracie ukochanej żony. Nie jest jednak wolny od wątpliwości. To nie jedyna produkcja nagrodzona przez Akademię, którą zobaczymy w Kinie CK. Przed nami również pokaz aktorskich krótkich metraży nominowanych do nagrody.

W kwietniu zobaczymy także produkcję „Najgorszy człowiek na świecie”, nagrodzoną Złotą Palmą na festiwalu w Cannes za kreację Renate Reinseve. Dwoje nieznajomych, jedna szalona noc i skandynawski klimat. Tym połączeniem Joachim Trier obrazuje pokolenie milenialsów. Z kolei Sebastian Meisa przeniesie nas w swoim dramacie do Niemiec z roku 1945. Oczami Hansa, który został osadzony za swoją orientację seksualną zobaczymy więzienną rzeczywistość i walkę o przetrwanie. „Wielka wolność” to jednak film, który pokazuje o ile trudniejsze jest życie na wolności.

Benshi w tym miesiącu będzie zarówno bawić jak i skłaniać do refleksji. W cyklu „Komicy” zobaczymy cztery filmy, a wśród nich „I tak cię kocham” oraz „Króla dowcipu”. Bohaterowie tych produkcji posiadają więcej, niż jedną twarz i potrafią zaskoczyć — niekiedy w spektakularny sposób. Z kolei LFF cały rok: Zbuntowani dziadkowie to blok, w którym będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania, czy starość definitywnie musi ograniczać nasze potrzeby i emocje? Czy musimy stawać się szacownymi emerytami, bo tego wymaga od nas społeczeństwo?

Bilety w kasie CK oraz online.