W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kino w CK
23.06.201523:05

W tym tygodniu Centrum Kultury przygotowało dla Was sporo ciekawych propozycji filmowych. Warto zobaczyć, co nowego w kinie chińskim, sprawdzić, które produkcje okazały się najlepsze na tegorocznym festiwalu Euroshorts lub zagłębić się w świat głuchoniemej młodzieży, którego nie ominęła brutalność i przemoc.

"Szanghajskie sny" Xiaoshuai Wanga będzie można zobaczyć w Sali Kinowej Centrum Kultury już dzisiaj. W latach 60., za sprawą nieuznającego sprzeciwu chińskiego rządu, wiele rodzin emigrowało z dużych miast na biedną wieś, aby tam rozwijać lokalny przemysł. Większość z nich nigdy nie porzuciła nadziei i marzeń na powrót do wielkich miast, uważając, że tylko tam czeka ich lepsza przyszłość.

Jeżeli chcecie wiedzieć, co ciekawego powstało ostatnio w dziedzinie filmów krótkometrażowych i twórczej reklamy, koniecznie wybierzcie się w czwartek i piątek na lubelską replikę festiwalu Euroshorts. Pokazy obejmują filmy fabularne, dokumentalne i animowane, a także „Amerykański Film Reklamowy 2014” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

W sobotni wieczór propozycja tylko dla pełnoletnich widzów – "Plemię". Pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Miroslava Slaboshpytskiyego to wstrząsająca historia, która robi ogromne wrażenie, choć opowiedziana jest jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora. Niesłyszący Sergey zaczyna naukę w szkole dla głuchoniemych. Przenosi się do internatu. W nowym miejscu musi odnaleźć swoje miejsce w hierarchii narzuconej przez organizację zwaną Plemieniem – szkolną sieć uwikłaną w działalność przestępczą i prostytucję. 

W niedzielę zapraszamy w podróż w "15 stron świata". Zanurz się w alternatywnej rzeczywistości stworzonej z abstrakcyjnych form, dźwięków i obrazów. Przewodnikiem po tym świecie będzie Eugeniusz Rudnik, który za pomocą pary nożyczek i taśmy magnetycznej zrewolucjonizował muzykę. Charyzmatyczny kompozytor i reżyser dźwięku współtworzył jeden z największych fenomenów polskiej kultury XX wieku – legendarne Studio Eksperymentalne Polskiego Radia.