W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejny numer pisma "KulturaEnter"

Kolejny numer pisma "KulturaEnter"
02.01.201014:45

Dlaczego wschodni Europejczycy wciąż spoglądają w stronę Zachodu mając wobec niego tak wielkie i często bezpodstawne oczekiwania - pomimo niezliczonych rozczarowań, otwartego lekceważenia, znieważania, domniemanych i realnych zdrad?
Dlaczego wciąż infantylnie oczekują, że Zachód powinien o nich pamiętać, dbać, a czasem nawet poświęcać swoje własne interesy w imię pogmatwanych i mało zajmujących go problemów jego wschodnich sąsiadów?
Miesiąc przed oczekiwanymi wyborami prezydenckimi na Ukrainie Mykoła Riabczuk przygląda się meandrom wschodnioeuropejskiej tożsamości w eseju „Metafory zdrady” zamieszczonym na łamach najnowszego numeru miesięcznika www.kulturaenter.pl Ponadto w numerze: * List ukraińskich elit do USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Chin, Grupy Wyszehradzkiej i UE w sprawie zaognienia stosunków ukraińsko-rosyjskich * Roman Solczanyk o pesymistycznym spojrzeniu na kwestię ukraińskiej „idei narodowej" * Julia Narkeviciute i Vicis Jurkonis o wizycie Javiera Solany na Białorusi * Jacek Warda: Polsko-ukraiński Uniwersytet. Międzynarodowy bękart, czy owoc partnerstwa? O tym jaka jest i jaka powinna być polsko-ukraińska uczelnia w Lublinie * Poezja na ulicy i w mieszkaniach prywatnych * festiwale>taniec: Ciało/Umysł (Warszawa), Spotkania Teatrów Tańca (Lublin) * Łobodowski – przedwojenny inicjator dialogu międzykulturowego Zapraszamy również do lektury poprzednich numerów miesięcznika wymiany idei www.kulturaenter.pl Wydawca: Warsztaty Kultury w Lublinie ul. Popiełuszki 5 20–052 Lublin Kontakt:

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane