W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncerty z okazji 440-tej rocznicy Unii Lubelskiej

Koncerty z okazji 440-tej rocznicy Unii Lubelskiej
09.04.200910:02

W ramach inauguracji obchodów rocznicowych 1, 3 i 5 maja br. w Lublinie odbędą się trzy wydarzenia muzyczne. Wyjątkowy i symboliczny będzie zarówno repertuar, jak i miejsce koncertów. Arię "z kurantem" usłyszymy w scenerii Placu Litewskiego, międzynarodową mieszankę etno-jazzu na dziedzińcu Zamku a dźwięki saksofonu wypełnią Bazylikę O.O. Dominikanów.
Trwają przygotowania do uroczystości z okazji 440-tej rocznicy podpisania aktu Unii Lubelskiej. Z tej okazji mieszkańcy Lublina będa mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych koncertach: 1 maja o godz. 19.00 na Placu Litewskim zobaczymy "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie. 3 maja o godz. 19.00 Fundacja Kultura Enter zaprasza na niezwykły koncert etno-jazzowy „Wschodnie dźwięki - muzyczne smaki Europy”. Na dziedzińcu Zamku Lubelskiego wystąpią zespoły z Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski. Nieprzypadkowy jest zarówno wybór miejsca, czasu, jak i narodowości zaproszonych artystów. Więcej informacji: www.myspace.com/festiwalwschodniedzwieki 5 maja o godz.19.30 wystąpi kompozytor i saksofonista Jan Garbarek. Towarzyszyć mu będzie wybitny brytyjski kwartet wokalny The Hilliard Ensemble z muzyką znaną z legendarnej płyty „Officium”. Koncert odbędzie się w historycznych wnętrzach Bazyliki O.O. Dominikanów. Unia Lubelska była przypieczętowaniem związku Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim. Zawarta została 1 lipca 1569 r. na Sejmie w Lublinie. W jej wyniku powstało państwo zwane odtąd Rzeczpospolitą Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego – ze wspólnym monarchą, sejmem, walutą, polityką zagraniczną i obronną. Na "Straszny Dwór" w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego oraz na koncert „Wschodnie dźwięki - muzyczne smaki Europy” wstęp wolny. Bilety na koncert Jana Garbarka i The Hilliard Ensemble w cenie 150/80 zł. Rezerwacja - Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" ( tel. 081 466 59 89)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane